Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtásért megbüntettek.90...

Gyorshajtásért megbüntettek.90km/h helyett 102-vel mentem. Nem helyszíni bírság, kiküldték. Jogos? Én úgy tudom nem.

Figyelt kérdés
Szabálysértésnek minősül, kiküldték a bírságot de képet nem tudnak mutatni. 10000Ft-ot kéne befizetnem. Nem is az összeggel van a bajom, nem olyan vészes, de én úgy tudtam 15km/h eltérés esetén csak helyszíni bírságot kaphatok. Céges autó volt, ki kellett töltenem a nyilatkozatot, hogy én vezettem, ezután kaptam a levelet a bírságról. Szerintetek hogy van ez? Ja, és 1 hónapja történt, az új törvények bevezetése előtt.

2012. ápr. 24. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés, félek, hogy jogos. De amíg nincs kép, egy fillért se fizess!
2012. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mi a teendő? Lassan kifutok a határidőből és utána többet kell fizetnem. Ha fellebbezek az drága és hosszadalmas...
2012. ápr. 24. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kifizetném. Inkább 10 000-ret bukjak, mint egy hosszadalmas ügyintézés után a sokszorosát.
2012. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jogos,és én is inkább kifizetném a 10 ezret mint később esetleg 30.ezret.
2012. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A totalcar jogidokijának írd meg szerintem! Nevetséges, ami nálunk megy már. Kíváncsi lennék, a jogi magyarázatra.
2012. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15km/o felett mar objektiv felelosseg mindenkeppen fizetni kell, ez alatt szabalysertes,ami alol kibuvo,hogy ha csaladtag vezette az autot :) Nem szoktak szabalysertesi birsagot kikuldeni ,de attol fuggetlenul termeszetesen jogos
2012. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fizesd ki és utána keresd az igazad. Így nem esel pofára, ha végül nem neked lesz igazad.
2012. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fizesd ki, aztán bosszúból tolj ki a rendszerrel: ne menj gyorsabban, mint amennyivel szabad, és akkor ha meggebednek, se tudnak többet lehúzni :)
2012. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kifizettem, ezúttal nyertek a sünök :) Utolsó kommentelő: Igen, ez valóban jó megoldás..lenne..de olyan szinten ellehetetlenítik a közlekedést manapság, hogy ha minden szabályt betartanánk és mindig csak annyival mennénk amennyi a megengedett, lehet előbb oda érnénk gyalog :) (gondolok itt a direkt kint hagyott 30-as táblákra útépítések után stb) Ezúttal peches voltam, én eddig úgy közlekedtem, hogy 15km/h a tűréshatár. Persze ha láttam hogy mérnek lassítottam, de most sem tudom hová bújtak be, mert biztosan nem kocsiból mértek. Köszönöm a kommenteket mindenesetre. Sajnos ilyen világban élünk. Nem elég hogy lassan 500Ft a benzin, még ezek is.
2012. ápr. 25. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy mondjuk próbáld meg ezt betartani :


[link]


A fotó Magyarországon készült !!!

2012. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!