Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok és kamionozni...

18 éves vagyok és kamionozni szeretnék majd! Megvan a " B " kategóriás jogsim! Mik kellenek még ahoz hogy kamionozhassak? Mennyibe fog kerülni összesen? Légyszives normális válaszokat adjatok!

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

-3 év

-C+E kategória

-jó munkhaely


C+E kb 400.000Ft bukás nélkül.

2013. nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
400 e. :-( ez komoly ? Nekem már régen meg van ,de nem gondoltam,hogy most ennyi az ára. De a fuvarozáshoz még azért ezen kívül is kell 1-2 fajta vizsga,és egy kis gyakorlat, /szamár létra / majd jöhet a Kamion :-)
2013. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem most emelték az E kategóriát 21-re? :P


Egy C kategória pávval, GKI-vel, kártyákkal 330 000-től indul bukta nélkül. Ha minden tuti elsőre, akkor 450 000 körül meg lehet csinálni a C+E kategóriát.

ÉÉsss itt jön a de! :)

A legtöbb helyen, ahol neked kell rakodni, rendelkezésre áll elektromos béka, ahhoz kell valami targoncás papír. Ha emelőhátfallal szeretnél dolgozni, ahhoz szükséged lesz könnyűgépkelezelő vizsgára. Ha esetleg van daru is a kocsin ( vagy épp multiliftes ) akkor darukezelői éésss ha veszélyes áruval is szeretnél foglalkozni akkor ADR.

Ha ezt mind összeadod és hozzácsapod a B kategóriát, akkor simán tartunk 1 miskánál.


Ha csak valami ponyvással akarsz rohangálni, akkor elég a jogsin felül egy küldeménydarabos ADR.

2013. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

C kategória kb 200.000 Ft

E kategória kb 100.000Ft

Gki tanfolyam kb 100.000 Ft

PÁV II vagy III kb 10.000 Ft

Ha esetleg csinálsz ADR vizsgát akkor az olyan 50.000 ft környékén van.

2013. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most csináltam az ADRt, nekem kicsit több volt mint 50 000 :/
2013. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!