Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A szeptemberi áremelés után...

A szeptemberi áremelés után mennyire várják el a budapesti taxisok a borravalót? Bunkóságnak számít, ha egyáltalán nem adok?

Figyelt kérdés
Korábban bőkezűen adtam, mert tudtam, hogy nyomott árakon dolgoznak, de amióta 150 Ft helyett 280 Ft egy kilométer, úgy érzem, hogy már kevésbé várhatják el

2013. nov. 25. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem dolgoztak sohasem nyomott árakon. 180 ft körül volt egyetlen rohadt km... 150 ft melyik társaságnál volt? Olyanról én nem tudok. Na de 400 ft pedig egy liter benzin. Egy benzines automata Mercedes megy simán 10 km-t 400 ft-ból. Taxiban ülve az elég 2 km-re.. Plusz az alapdíj. Plusz ahogy nyomogatják azt a szart, meg csalnak össze-vissza. Napközben beállítják idő szerint, direkt bemennek a legnagyobb dugókba, éjjel pedig km szerint, de akkor meg el a büdös pics ába.. Utáltam taxizni. Pedig sajnos kellett, mikor a kocsim össze volt törve, meg még kétszer amikor alkatrészre kellett várni.. Állandóan az összessel ott kellett ordibálnom, hogy merre menjen. Forduló sávból szedtem ki a taxist, mert elakart menni Kispest fele, mikor 10. kerületbe mentem. Meg azért is, hogy a taxi tudtam jól h mehet a buszsávban, nem kell dugóban rohadnunk. Meg tudtam h arra fele olyankor torlódás van, másfelé menjünk. Mert taxisként nyilván vágja ezeket h hol van dugó. Bár pont azért megy arra ugye. De egyébként mégis variálnak, mert volt, hogy mentem Zuglóból a Nyugati Pályaudvarra, 9 km, 9-szer 180 az 1620, plusz a 300-as alapdíj összesen 1920, mégis ilyen 2300 körül mutatott nekik a vekker, pedig taxiban a büdös életbe nem néztem soha máshova csak a taxis két kezére, meg az órára. Meg amúgy is mindet amit látsz az órán zsebre teszik, mindössze egy havidíj van amit adnak a taxitársaságnak, ennyi. Amúgy az ő pénzük tényleg. Miért kéne borravalót is adni még? Meg miért bunkóság, ha nem adsz? Inkább az a bunkóság ahogy a taxisok közlekednek. Meg nem engedik el a gyalogost se. El merek menni előttük, még ők ugatnak. Szemétládák, tisztelet a kivételnek. Nagyon kevés a rendes taxis, pedig vannak egy páran.
2013. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság, ez van. Örüljenek, hogy ilyen árak mellett még leinti őket valaki.
2013. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyomott áron dolgoztak? Ha tudnád mennyiért gurul egy 40 tonnás nyergesvontató szerintem lehidalnál.


A borravaló eddig sem volt kötelező. Kinyomja a blokkot és fizetsz amennyi rajta van, egy árva szót sem szólhatna, ah az utolsó 5 forintost is visszakérnéd...

2013. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!