Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » EGYENRANGÚ ÚT, VAGY SEM? Egy...

EGYENRANGÚ ÚT, VAGY SEM? Egy régi, alapozott, de leromlott minőségű aszfaltos út, - kontra régen földút, mára már egész jól funkcionáló, egyrétegű, de elég sima, friss aszfalt, bitumen anyagú gyorsan elkészült de jó út.

Figyelt kérdés

A kisvárosban, ahol lakom, két aszfaltozott út között,kaviccsal szórt földutak voltak. Természetesen mindenki ennek megfelelően közlekedett. A merőlegesen lévő földutakról mindenki megadva az elsőbbséget hajtott ki az aszfalt útra.

Viszont azóta egy új módszerrel az eddigi föld utak bitumenes burkolatot kaptak, bár minősége a gyors elkészülés és az olcsó technika miatt nem valami jó, de az eddig meglévő aszfaltosok azóta minőségileg romlottak.

Viszont akkor egyenrangú utaknak lehet tekinteni őket? De ha betartanám a szabályokat, akkor naponta akár 20-szor is összetörhetném a kocsimat, ha jobbról kimennék a régi úton közlekedő elé, ugyanis még mindig a régi rend szerint közlekednek. Maradt a régi elsőbbség megadás, mert még mindig jobbnak tekinthető a régi út a technika miatt.

Na, de ha valaki erre téved frissiben, honnan tudja hirtelen eldönteni, kinek is van elsőbbsége? Egyenrangú kereszteződés tábla azóta sincs, írtam emailt önkormányzatnak, természetesen nem válaszoltak.


2013. nov. 26. 10:19
 1/5 A kérdező kommentje:

"Maradt a régi elsőbbség megadás, mert még mindig jobbnak tekinthető a régi út a technika miatt."


Na, itt egy fontos kérdőjelet nem írtam ki, mert ez itt a lényeg, vagyis:

---Maradt a régi elsőbbség megadás, mert még mindig jobbnak tekinthető a régi út a technika miatt???---

2013. nov. 26. 10:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt jön be a képbe az örök mondás: Annak van elsőbbsége akinek megadják.

Ha bitumenes mindkettő akkor egyenrangúként kell kezelni, viszont mint írtad sokan megszokásból közlekedne rajta, ezért fokozott figyelemmel kezeld a kereszteződést.

2013. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szilárd burkolatú út mindkettő, így egyenrangú kereszteződésnek minősül az ilyen.


Ki kellett volna tenni a "Forgalmi rend változás!" táblát, vagy a macisajtokat/stoptáblákat.


Amúgy hol van ez? Le kéne biztosítózni az autómat.

2013. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha te mész az aszfaltúton, akkor jobbkezes, ha viszont a bitumenesen jössz, akkor adj elsőbbséget, ilyen egyszerű. És szólj mindkét út fenntartójának, hogy egyértelműen szabàlyozni kellene az elsőbbségi viszonyokat!
2013. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, tehát jobbkezes, -én is így gondolom, viszont egyenrangú táblák híján marad minden a régiben.

Jeleztem már az önkormányzat felé, illetve szintén kérdést tettem fel, hogy kinek is van tehát elsőbbsége.

Ilyen piti kérdésekkel nem foglalkoznak. Egész addig, amíg nem lesz nagy baj és 3-4 ember élete árán talán lesz egyenrangú útkereszteződés tábla is.

Csak az a baj, hogy néha még én is megfeledkezem, hogy jobban teszem, ha megállok a bal felől érkezőnek és volt már forró helyzet, pont itt.

De nem kell ide utazni annak sem, aki biztosítózni akar, mert országszerte sok ilyen hely van.

2013. nov. 26. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!