Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy pilóta...

Mi kell ahhoz, hogy pilóta legyek? (leírás! ) Aki bármit is tud erről a szakmáról az légyszi segítsen! Kösz

Figyelt kérdés

Pilóta szeretnék és nem tudom,hogy miből kell érettségizni hozzá(a földrajz látszik logikusnak), hol lehet tanulni, stb ...

Ha bármit is tud valaki a pilótaságról szívesen várom a válaszokat. kösz



2014. jan. 10. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Pénz kell hozzá.
2014. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2014. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszoló jól írta. Én is ugyanezt akartam írni. Semmi más nem kell hozzá, csak sok sok pénz, minimum 1,5 millió Ft. Ha több az nem baj!


Nem kell hozzá semmi különleges végzettség, érettségi elég.


De ha befizetsz egy ilyen pilóta tanfolyamra, nem fogják nézni, hogy miből hanyas voltál.

Pozitívum, ha jól megy az angol, fizika is kell ahhoz hogy értsd az aerodinamikát, földrajz a navigáláshoz.

2014. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A Magyar Honvédség is képez repülőgép és helikopter pilótákat. Itt már kicsit komolyabbak a követelmények,de ha bekerülsz akkor ingyenes,feltéve ha aláírod,hogy utána X évig a HM-nél dolgozol. Szerintem azért ez érdekesebb mint a civil repülés,annak ellenére is,hogy magyar viszonylatban nézzük. DE ez az én véleményem. Bővebb infót itt találsz: www.nftc.hu
2014. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tomi FH válasza:

Én sem tudok mást mondani mint az előttem szólók. Érettségi kell, jó egészség, elszántság, kitartás, kemény munka...de sajnos az is igaz, hogy mire minden engedélyt megszerzel, hogy utasszálítót vezethess, az bizony belekerül 15-16 mil. forintba. Földrajznak egyébként nem sok értelme van benne, nem azon alapul a dolog lényege. Fizika, matematika kell elsősorban, meg egy nagyon masszív, jó angol tudás, mivel jelenleg amennyire tudom, még Mgyarorszgon is angol nyelvű oktatási anyagból zajlik a képzés.

Sok helyen lehet tanulni, Magyarországon valamilyen részben önköltséges formában még talán jelen van a Nyíregyházi Főiskolán a pilótaképzés, emellett a CAVOK ami vel még érdemes számolni szerintem. Nyugaton is tanulhatsz, viszont ott duplája a képzés az itteninek (pénz szempontjából):D

2014. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 futár 1 válasza:
Menj el egy toborzó irodába,ott felvilágosítanak!Vadászpilótákat Kanadában képeznek ki.
2014. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D

de lenne még pár kérdésem:

-15/F vagyok. mit tudok csinálni, hogy majd pilóta lehessek? Tanuljak többet, vagy csak várjak? (amúgy a matekot,fizikát,föcit szeretem, angolból meg most szeretném letenni a középfokút)

-Azt írtátok, hogy 15 milla ez hogy jött ki amúgy?

-Budapesten vagy ahhoz közel hol van repülőklub ahol lehet tanulni és ti melyiket ajánlanátok? (Budaörsi vagyok)

-Ha le teszem mondjuk a motoros repülő vizsgát és minden meg van akkor mi kell ahhoz, hogy utasszállítót vezethessek?

2014. jan. 12. 20:25
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak én nem vadászpilóta, hanem utasszállító pilóta szeretnék lenni és azt még mindig nem tudom, hogy ha már tudsz egymotoros kisgépet vezetni akkor hogyan lesz belőled olyan pilóta aki pl. egy Airbus 320-ast vezethet?
2014. jan. 13. 14:56
 9/14 anonim ***** válasza:
olvasd el a #2 linkjet.
2014. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó de egy csomó mindenhez nincsen link :(
2014. jan. 13. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!