Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem lehetne egy kicsit...

Miért nem lehetne egy kicsit módosítani a "B" kategóriások lehetőségeit? Például, egy bizonyos betöltött életkor felett (mondjuk 21. ) miért nem lehet engedélyezni a 125 ccm-es motor vezetését?

Figyelt kérdés
Nem lehetne valahogyan egy törvénymódosítást igényelni? Valamint a sebességhatárt is vigyék feljebb, mer ez a 40 km/h ... a mostani 15 éves 50-es Gulliverem is a duplájával szeret menni, 80 az utazó sebessége! De nem is lepődik meg a személyautó sofőr, amikor este utolér, hiszen nem csak bevágódik mögém, szinte mint egy biciklis után, hanem kényelmesen be tud tájolni, mer egy idejig eltart míg beér.

2014. jan. 14. 11:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Dörmögő, igen ez jó! Viszont akik szeretnek és TUDNAK is motorozni, én ő rájuk gondoltam.
2014. jan. 14. 12:47
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a tiltásoknak, túlszabályozásnak, de azért gondolj bele, más gyakorlott autósnak lenni és más motorozni. Én pl. messze hétszámjegyű km - t vezettem autóval, kamionnal, de nem tudok jól motorozni, el tudnék menni A - ból B - be ha nagyon muszáj lenne, de nincs gyakorlatom, igazából még ötvenes robogóra sem merek ráülni, legfeljebb csak a kertek alatt. De biztos nem mindenki gondolkodna így, gondold el ha lehetne legálisan amennyire tudom egy 125 - ös már elég fürge is lehet, B kategória birtokában ilyenekkel közlekedni minden motoros tudás nélkül.
2014. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Akkor ennek több buktatója van, mint előnye... Most már, hogy mások véleményét is hallottam, és mondtatok jó érveket, belátom, hogy sok kezdő vesztené így az életét az utakon!

De mondom még egyszer, ez csak egy kérdésvolt, és nem egy törvénymódosítási kérelemnek a beadványa!

2014. jan. 14. 12:55
 14/14 anonim ***** válasza:

Attól az apróságtól tekintsünk el, hogy ha a Gullivered széria, akkor az a 80 legfeljebb a saját órája szerint annyi, valójában valahol 65 körül van(és az a vége, nem utazó). Ha nem széria, akkor nem szóltam.


Ha valaki tud, és szeretne menni nagyobb motorral, tegye le a különbözetit A1-re, és hajrá, egy szakadt Simson árából megvan.


Jó pár cimborám két hétvége alatt többet szokott elinni, mint a különbözeti komplett ára. 0 Ft-ból nem lehet motorozni, ha van pénz 80-nal menni 50-essel (tegyük fel, valós 80, amihez akkora kaszniban jó 7 LE kell, ami egy közepes tuning, önmagában drágább, mint az A1 jogsi a B mellé).

2014. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!