Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogom van felháborodni és...

Jogom van felháborodni és követelni bármit is, vagy örüljek, hogy vége és nyeljem le?

Figyelt kérdés

Ma szépen nyugisan autóztam hazafelé, amikor megállítottak közúti ellenőrzésre, illetve elmondták, hogy szúró próba szerűen szondáztatnak, rákérdeztek, hogy fogyasztottam-e alkoholt? Nem... Legyek kedves megfújni a szondát. Oké. Megfújtam, valami minimális értéket mutatatott ki, de ez ahhoz éppen elég volt, hogy megbüntessenek. Mivel TUDOM, hogy nem fogyasztottam alkoholt, ezért kiálltam az igazamért és kértem, hogy vigyenek vérvizsgálatra. 1 órát szájkaratéztunk mire hajlandóak voltak bevinni. Folyamatosan kaptam az oltogatást, úgy beszéltek velem, mint ahogy én egy kutyával sem beszélnék. Győzködtek, hogy magamnak spórolok meg egy csomó időt, ha elismerem, hogy hibáztam.

Nos, nem fogok olyanért szívni, amit nem követtem el, így nem voltam hajlandó elismerni, hogy ittam és nagy nehezen bevittek a kórházba vérvételre. Vártunk kb 1 órát valakire, aki leveszi végre a vért, aztán még jó 3-at mire megszületett az eredmény. Aztán azt még jegyzőkönyvezték, vagy nemtudom mit csináltak. Az ott töltött 4 óra alatt ültem egy széken, a két oldalamon rendőrrel, mint valami tömeg gyilkos. Ha sóhajtani mertem, akkor rögtön nekem estek, hogy ők megmondták, hogy jobban járok, ha kerülöm a fölösleges felhajtást, stb stb. Azt alig akarták megengedni, hogy felhívjam a szüleimet, hogy miért nem fogok időben hazaérni családi ebédre.

Majd amikor mindennel végeztünk és kiderült, hogy valóban nincs egy csepp alkohol sem a szervezetemben (a nővér szerint a szájvizem okozhatta a zavart pff...), akkor még nekem kellett kihisztiznem, hogy vigyenek vissza az autómhoz, amit a kietlen pusztában (két város között) kellett hagynom, ahol megállítottak.

Teljesen ki vagyok bukva. Én megértem, hogy a munkájukat végzik, én meg kiállok az igazamért nyilván, de az hogy ilyen mértékben megalázzanak közben emberileg és úgy beszéljenek velem, mint aki legalábbis embert ölt, az nálam kiverte a biztosítékot.

Érdemes lenne további lépéseket, illetve panaszt tennem az intézkedő rendőrök ellen, vagy úgy is eltusolják és hagyjam a francba?



2014. jan. 19. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Aztán miért tennél panaszt? Lekezelő hangnemért?

Ha még megzsanettoznak oké hogy panaszt teszel, de így értelme nincs.

2014. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Inkább örülj neki, hogy nem hordták szét a bodzaszedők a pusztában hagyott autódat, amíg ti a vérvétellel bohóckodtatok...
2014. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy a rend őreitől elvárnám az emberi hangnemet. Legalább addig, amíg nincs okuk arra, hogy így beszéljenek valakivel...
2014. jan. 19. 15:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez lehúzás akart lenni


oké, hogy hitelesítettek a szondák meg ilyenek, de annyi mindennel trükköznek, simán lehet, hogy be akartak ijeszteni, aztán adj a zsebbe egy kis lóvét


én tennék további lépéseket, legalább kiderül, hogy jó-e egyáltalán az a szonda

2014. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tehetsz panaszt. Rendőröknek elég szigorúan elő van írva hogy hogy kéne viselkedni. Sőt, még az is hogy némely mit kéne mondani.

A probléma az hogy ezt ők úgy is letagadják. Bizonyítékod meg nincs. Szóval vagy teszel egy panaszt, a magad megnyugtatásáért, vagy hagyod a fenébe és beletörődsz.

2014. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy sajnos nem lenne belőle semmi, pedig tényleg embertelenül viselkedtek, amit nem várnék olyan alakoktól, akik elvileg az ártatlanokat "védik".

Vagy saját zsebre játszottak, vagy mindenáron fel akartak már mutatni valami eredményt a szolgálatuk alatt. Ez nem is lenne baj, a munkájukat végezték. Az sem baj, hogy elszíneződött a szondám. Inkább az a baj, hogy éppen csak le nem köptek, amiért kiálltam magamért. Az emberségemben úgy érzem megaláztak. Még ezt is elviselem, ha csak nekem mondják a magukét, de amikor már a nővéreknek is mondják a magukét, hogy mennyire szánalmas vagyok, hogy vasárnap csinálom nekik a munkát, az már verdeste a biztosítékot. Ha meg mertem nyikkanni, hogy azért mindennek van határa, akkor egy kb. "neked kuss a neved" színvonalú megjegyzéssel el lettem hallgattatva.

Nem fogok büntetést fizetni, sem hagyni, hogy elvegyék a jogsimat egy időre, csak azért, hogy ők hamarabb szabaduljanak tőlem...

2014. jan. 20. 00:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Be lehet jelenteni,persze aztán mindent letagadnak, egymást védik . Ha jelez a szonda akkor nekik azt kell feltételezni ,hogy bizony ittál és e szerint eljárni. Nincs mérlegelés. Mindenki tagad ilyen helyzetben ,úgyhogy nekik ez unalmas és idegesítő. Az ,hogy te igazat mondtál az őket nem érdekli,csak az volt bennük ,hogy ahelyett hogy kaszáltak volna az útmentén téged kellett őrizni. A magyarrendőrség már csak ilyen banda.
2014. jan. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

arra kíváncsi lennék, hogy tehet-e az állampolgár olyat, hogy közli a rendőrrel igazoltatás elején, hogy ő innentől kezdve hangfelvételt készít, az igazoltatás végéig?


azért megnézném, hogy mernék-e ezt csinálni.. amúgy meg oké hogy egymásra vallanak, de a nővérke nem lehet tanú??

2014. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyből elvennék a mobilodat,ha ilyennel jönnél elő, hogy hangfelvétel. Ugyanis ahhoz engedélyt kell adnia a felvett személynek . Csak titokban lehetne,mert utólag már nem számít ha nincs engedély ,ha bizonyító erejű a felvétel.Persze a rendőröknek szabad mindenhol leselkedni kamerákkal, ez a demokrácia.. Idegen ember ,nővérke 99% hogy nem hall és nem lát semmit és nem fog bíróságra járni szabadidejében.
2014. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha le akartak volna húzni, nem hitelesített szondával fujatnak.

Hangnem más kérdés, de nem.bizonyítható.

Én sem hiszek senkinek, tapasztalat, az emberek ahhoz, hogy megússzanak valamit, bármit kèpesek hazudni.

Örülj, hogy hazatelefonálhattál, azt sem engedhette volna neg.

Én előállítás során kikapcsoltatom a mobilt, utána ruházatátvizsgálás.

Ahogy kell.

Panaszt tehetsz.

De minden rendőr bevitt volna, ha jelez a szonda.

2014. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!