Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy új fajta autónak, hogy...

Egy új fajta autónak, hogy lehet L-szériás nem európai uniós rendszáma?

Figyelt kérdés

Láttam egy Volkswagen Transporter T5-öt aminek a rendszáma L betűvel kezdődött és nem is volt uniós rendszám hanem az a régi, 2004 előtti magyar rendszáma volt (H betű felett piros-fehér-zöld)

Én 2011-ben kaptam új rendszámot és az kezdődött L betűvel,de az is uniós volt.

Egy ilyen autó volt amit láttam: [link]


2014. jan. 25. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom kormányi, vagy egyéb cégautó volt.


Pár hete láttam egy tök új Lexust régi tendszámmal. Nem eussal. Hanem az a sima zászlós. GANZ valahány volt, asszem 01.


Lényeg, hogy tegyük fel van egy rég működő állami cég. Vettek még régen egy autót. Rákerült a régi zászlós rendszám. Majd haladva a korral kivonják a forgalomból, rendszám ott van feleslegesen, hát át teszik a másik autóra. Állami cég, megteheti.

2014. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Vásárolt rendszám. 100e Ft, a új bevezetése elött lett rárakva.
2014. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A képen látható T5-ös Transporter faceliftes változata 2009 óta kapható. L-es rendszáma simán lehetne, mert az L 2012-ben futott ki teljesen.

Ha régifajta, nemzeti színű, akkor az úgy lehet, hogy az egy egyedi rendszám, amit még 2004 előtt igényeltek, valamilyen L kezdetű betűkombinációval. Az egyedi rendszám az azt igénylő személy, vagy cég tulajdonát képezi, ezért ha vesz egy újabb autót, akkor arra átregisztráltathatja.

2014. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!