Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetséges valakire közlekedés...

Lehetséges valakire közlekedési bírságot szabni, ha utas?

Figyelt kérdés
Adott egy helyzet: Apósom a saját kocsijával szállította páromat, tehát a lányát. Véletlenül neki ment az előtte álló autónak egy kereszteződésnél. Rendőrségi ügy lett belőle. Páromat megbüntették pénzbírságra, mert apósomnak nem volt érvényes jogosítványa és mivel páromnak közeli családtagja, így neki kellett volna akkor vezetnie! Tehát nem szabadott volna beülnie mellé, ha tudja hogy nincs jogosítványa. Pedig párom nem tudta. Ez jogos így, egyáltalán, vagy lehetséges? Nekem eléggé hihetetlen!
2014. jan. 31. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

maximum akkor tudom elkepzelni, ha az auto az utase, es atengedte a volant a jogositvany nelkuli szemelynek. mivel esetunkben ez nem all fenn, sztem az utason nem kerheto szamon, hogy a sofornek nem volt jogositvanya...


nincs ebbol a tortenetbol valami kihagyva?

2014. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is erre gyanítok, hogy valamiről nem tudok, mert ez így nekem hihetetlen! Szerintem páromnak lehet valami köze az autóhoz, csak nem tudok róla! Ő azt mondta, hogy azért kapott bírságot mert hozzá közel álló rokonról van szó.
2014. jan. 31. 17:15
 3/15 anonim ***** válasza:

Jogos, mert le van írva, hogy aki érvényes vezetői engedély birtokában átengedi a volánt olyannak, akinek nincs jogsija, az külön büntetési tétel.

A büntetés szempontjából irreleváns, hogy családtag vagy nem, illetve hogy az autó kié volt.

Ha van jogsid, a másiknak pedig nincs, akkor neked kell vezetned.

2014. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ebben a formában jogtalan volt mivel ha igaz,nem tudta hogy nincs jogsija.
2014. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ertem en, hogy nem lehet atengedni, de en, mint gipsz jakab, nem igazoltathatok senkit, hogy mutassa az ervenyes jogositvanyat, mielott az autojaba ulok... jogilag egyebkent megvalosul a szabalysertes, de picit eletszerutlen.


ugyved kene hozza, es surgosen fellebbezni, ha kizarolag utaskent volt jelen valaki masnak az autojaban es nem bizonyithato be, hogy tudta h. nincs jogsija a sofornek.

2014. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Ebben a formában jogtalan volt mivel ha igaz,nem tudta hogy nincs jogsija."


Nem tudta tulajdonosként, hogy az apjának nincs jogsija? Tudja egyáltalán az apja nevét?

2014. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos, mivel nem engedhető át a vezetés olyannak,akinek nincs jogsija. Valószínűleg a párod ezt meg el is mondta, hogy tudta, hogy nincs neki.


Egyébként a rendőrséget is ellenőrzik, meg törvényhelyre hivatkozva büntettek, így nem tudnak ebben csalni.

2014. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
No ha ez így van, akkor utasként ezentúl mindig egy felessel indítok... Akkor nem büntethetnek meg azért, mert "átengedtem másnak a volánt"... Vagy akkor megbüntetnek ittas vezetésért is, utasként?
2014. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Vagy akkor megbüntetnek ittas vezetésért is, utasként?"


Nem. Akkor azt mondja a törvény, hogy egyik sem vezethet. Te azért nem mert ittál, az apja meg azért nem, mert nem engedheted adhatod át neki a kocsidat.

2014. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sokan fogalomzavarban szenvednek:-) Sokan arra gondolnak, hogy ha beülnek egy sofőr mellé akinek nincs jogsija akkor őket is felelősségre vonják. Ez nem így van, nem vagy kötelezhető arra, hogy aki vezet annak a jogsiját leellenőrizd, mert akkor a buszvezető jogsiját is el kellene kérni.


A lényeg az, hogy mint gk tulajdonos nem engedheted meg, hogy a kocsidat olyan vezesse, akinek nincs jogsija. Itt viszont MEG KELL győződni arról, hogy van e érvényes jogsija az egyénnek.


A kérdező párja egyértelműen tudta, hogy az apjának nincs jogsija és így engedte vezetni, ezért vonták felelősségre.

2014. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!