Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes ez így,...

Szerintetek helyes ez így, hogy nincs rutin, hanem egyből a forgalomba kezdünk?

Figyelt kérdés
Múlt héten volt az első forgalom órám. Lényegében akkor vezettem elsőnek autót és már egyből a forgalomba kezdtem. Én azt hittem, hogy hiába nincs rutin vizsga, azért 2-3 órát majd el körözgetek a rutin pályán, hogy érezzem a dolgokat.
2014. febr. 2. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igy jó. Mert ha mész a rutinpályára, ott megszokod, hogy minden nyugi, meg hogy milyen könnyű kezelni az autót, aztán az elős kereszteződésben meg azt sem fogod tudni melyik pedált nyomjad a nagy forgalomban. Igy pedig első perctől megszokod, legalább a kormányt tekergeted, még ha a padeálokat az oktató is kezeli.
2014. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék rá mi a gyakorlata ennek. Nekem 15 éves a jogsim, és első akalommal az oktató (első találkozás a Népstadionnál) a kezembe nyomta a kulcsot, hogy akkor most üljek be és induljunk a rutinpályára... Néztem rá, hogy én vezessek odáig? :D Kérdezte tudom-e melyik pedál micsoda.. mondtam hogy igen, erre ő: "Hát akkor induljunk". Nekem így utólag jó volt, hogy a nagy forgalomban keresztül kellett vágnom jópár utcán és a nagy kereszteződésen, hogy a rutinpályára jussunk.


Utána kb. még 3-szor voltunk a rutinpályán,de mindig nekem kellett odáig elvezetni az autót.

2014. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
A rutinpályának én sok értelmét nem láttam, jó, hogy kivették. Ellenben azért a 0 km-es zöldfülűt nem engedném rögtön ki a forgalomba, hanem egy nyugis helyen, egy parkolóba vagy itt-ott gyakorolnánk az elindulást, megállást, kuplung használatot, hogy megtanulja. Persze ezt az oktatók többsége nem szereti, mert ilyenkor nagyon kopik a kuplung, sok az elindulás, sokat fogyaszt az autó. Sokkal kényelmesebb kivinni a tanulót a forgalomba, ahol megyünk szépen 45-el, nincs fogyasztás, semmi sem kopik... Persze nem a tanuló vezet, hanem az oktató az anyósról, de ezt a tanuló úgysem veszi észre és azt hiszi milyen ügyes...
2014. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én még a régi rendszerben tanultam ahol külön volt a rutin.

Ennek ellenére úgy tanultam hogy első 2 órán forgalommentes utcában fel-le. Majd kimentem a forgalomba, el a rutinpályáig, ott végigmentem párszor, majd vissza a forgalomba.

Így legalább mire eljutottam a forgalmi vizsgáig sokkal több tapasztalatom lett mintha nem mentem volna a rutin végéig.

2014. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!