Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez így jogilag stimmel? Itt...

Ez így jogilag stimmel? Itt semmi se jó, de remélem ez így oké, igaz?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet röviden:

Folyamatosan jöttek a papírok piroson átmenés meg gyorshajtás miatt, de nem tehetek róla, sietek mindig, a pirostól meg hülyét kapok, ha ott állok a semmiért.

Megnéztem, jogilag hogyan oldhatnám ezt meg, és szereltem az autóra kék villogót és szirénát (nem volt olcsó!), és azóta így közlekedek, és azóta nem is állítanak meg, csak mondjuk biztos lefotóznak.

Szerintetek jogilag így már rendben van? Ha behívnak, hivatkozhatok arra, hogy kéklámpával jogom van a piroson átmenni? Meg tilosban parkolni, egyirányúba bemenni szemből és stb ami ezzel jár. Hiszen a kreszben olvastam, hogy a megkülönböztető jelzéssel figyelmen kívül hagyhatom a forgalmi jelzéseket.

Én már annyira próbálok eleget tenni mindennek, erre is most rengeteget költöttem.

Aki ért hozzá, segítsen nekem, hogy így nem lesz több gondom, ugye?

Köszi szépen!


2009. okt. 18. 21:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 A kérdező kommentje:
Túl mindezen, a kocsim tetejét is meg kellett fúrni a sziréna és a fény miatt is több helyen is, szóval gondolhatjátok, mennyire fájt a szívem, de próbálok tényleg szabályosan közlekedni, ha már mindenképpen ennyire sietek mindig.
2009. okt. 18. 21:15
 2/68 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly, amit ide leírtál, vagy csak vicc? Remélem, hogy az utóbbi, különben nagyon nagy bajod lehet megkülönböztető jelzés illegális használata miatt, az biztos, hogy nem úszod meg pénzbüntetéssel. Szerintem vedd le a villogót, és próbáld meg betartani a kressz szabályait.
2009. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és ha csak vicc, jó humorérzéked lehet. ;)
2009. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%

ha poén akkor, a humorkategóriában lenne a helye.

egyébként kamuszaga van, de ha nem:


totál illegális amit te művelsz barátom.

a megkülönböztető jelzést nem azért találták ki hogy száguldozó fiataloknak nekelljen betartani a szabályokat!!!

egyirányúba csak kéklámpa, szirénával lehet bemenni és csak nagyon indokolt esetben.

2009. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, ha a kivonuló szolgálatnak (riasztó rendszer távfelügyelet) nem lehet kékfénye akkor te minek hiszed magadat?:) Várjál te is türelmesen vagy mennyél arra amerre nincs annyi lámpa.
2009. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
80%

LOL. Ez jó poén (ennyire hülye senki nem lehet) :)


Egyébként jogilag, háát, asszem ezt húzhatják arra, aki ilyet csinál:


* Btk. 277/A. § (1) Aki

o a) egyedi azonosító jelet eltávolít, vagy egyéb módon meghamisít,

o b) olyan dolgot szerez meg, vagy használ fel, amelynek egyedi azonosító jele hamis, hamisított, illetőleg amelynek egyedi azonosító jelét eltávolították, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


* (2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt

o a) üzletszerűen,

o b) bűnszövetségben követik el.

2009. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Nem poén, én csak szabályosan akarok közlekedni.

De ez a Btk-s dolog ez meg mi ? Hát szó nincs egyedi azonosító jelről! Ahol vettem a kéklámpát, ott volt vagy 15 féle, meg a szirénából is, tehát nem egyedi!

Nem értelek ....


Meg azt írtad, hogy egyirányúba is csak így lehet bemenni, na de pont ezért szereltettem fel, mert így akkor teljesen szabályosan tudok bemenni.


Úgy érzem, már sehogy se tudok jót tenni, ha átmegyek a pirososn, az a baj, most azt hittem ez oké, de páraknak meg ez a baj -- nem értem !Hidd el, h nagyon sietek általában mindig.

2009. okt. 18. 21:48
 8/68 anonim ***** válasza:
100%
Ne nekem magyarázd, majd a yardnak :D :D
2009. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Ha te vezeted a tűzoltóautót, és azért sietsz mert riasztottak, vagy mentőt vezetsz, és balesethez mész, vagy te vagy a körzeti rendőr és azért sietsz a balesethet, akkor teljesen jogosan használod a megkülönböztető jelzést. Egyéb esetben, fordulj orvoshoz, mielőtt nagyon-nagyon megbüntetnének.
2009. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha illegálisan használsz megkülönböztetőt, az kapásból 100000 (rendszám alapján úgyis tudják, hogy nem lehetne olyanod), ha nem használod, csak fel van szerelve, akkor megúszod a feléből is. A piroson áthajtás szintén 100000, a vasúti piros meg 300000, úgyhogy mélyen a zsebedbe nyúlhatsz öcsi! Remélem hamar lekapcsolnak kisköcsög!
2009. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!