Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet és szabad-e járógipszben...

Lehet és szabad-e járógipszben autót vezetni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én egy autóra érvényes jogosítvánnyal rendelkező (majdnem) 18 éves fiatal vagyok. Sajnos 1 hónapja SÚLYOSAN ELTÖRT A LÁBAM. A fekvőgipszet most pénteken fogják (várhatóan) járógipszre cserélni. A járógipszben jövőhét hétfőn mehetek iskolába. Sajnos azonban az iskola nem "helyben" van hanem bejárós diák vagyok. Az esetek túlnyomó részében vonattal járok. A vonatút önmagába 12 perc, melyhez egészséges lábbal is kb. 15 perc (lakástól a vasútig) ill. kb. 20 perc (a célállomás és az iskola között a gyalogút.

Az a vonat amivel én "járok" 7:21-kor indul és 7:33-kor érkezik, míg az előző vonat viszont 68 perccel előbb van. Az autóút viszont kb. 15-20 perc "lakástól az iskoláig".


GIPSZBEN A BAL LÁBAM VAN!

Mind a két autónk AUTOMATA sebességváltós.


- Édesapámnak munkaeszköz az autó, de édesanyámnak nem. -


(Nem vagyok teljesen tapasztalatlan vezető, hiszen kb. 2 évvel az autós jogsi előtt már az "M" kategóriást.)



Lehet-e begipszelt lábbal vezetni? Ajánlott-e begipszelt lábbal vezetni?


A válaszaitokat megköszönném!



2014. ápr. 2. 06:09
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet!
2014. ápr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ennyit mond a kresz:

Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse. (...) Az ülhet a volán mögé, aki a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van. (...) Ha a közúti járművezető két orvosi vizsgálat időpontja között egészségi állapotában olyan állapotromlást észlel, amely a közúti járművezetésre átmenetileg vagy véglegesen alkalmatlanná teheti, illetőleg azt befolyásolhatja, köteles az alkalmassági vizsgálat elvégzésére első fokon jogosult orvosnál orvosi vizsgálatra jelentkezni."


ezt meg az autonavigátoron:

Az ORFK-t telefonon elérni kb. lehetetlen (két napon át próbáltam), így kocsiba pattantunk a kollégával, hogy kikérjük az első, utunkba kerülő rendőr szakvéleményét. A fővárosi XIV. kerületben kettő perc alatt találtunk is egy pont valamit nagyon foganatosító karhatalmi erőt, felmutattam neki a gipszet, s nekiszegeztük a tárgyalt kérdést. Azt válaszolta, hogy automata váltós autót szabad vezetni felkötött karral, sőt begipszelt bal lábbal is, azonban akinek a jobb lábát rakták sínbe, már automatát sem vezethet.


szerintem lehet, amúgy se fog senkit se érdekelni, de én csak akkor mennék, ha a bal lábam lenne begipszelve

2014. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

latszik h 1 eske nem vezetett meg otomatat, miert ne lehetne? jo estben remelem akkor is 1 labbal vezetsz, szoval semmi gond ebbol.

en kutyaharapasos jobb kezzel is mentem, ballal behuztam d be, azt go, bedurrant bokaval, kisujon korom nelkul is mentem.

2014. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na meg alapból ha olyan ember vezethet, akinek nincs meg egy keze vagy lába, akkor itt se lehet probléma
2014. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha minden kezelőszervet gond nélkül tudsz használni(automatán bal láb nélkül nyilván meg tudod oldani) akkor igen.


Egyébként ha 1 hónapig volt gipszben akkor járógipszben jó eséllyel nem lesz jobb a helyzeted mint fekvőben. Csak rosszabb, mert nehezebb és nagyobb...

Anno nekem is volt törve és majd egy hónapig fekvőgipszben volt. Aztán még a járógipsz levétele után is pár hétig mankóval jártam.

2014. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A válaszokra reagálnék!



Először is mindenkinek aki eddig válaszolt a válaszát köszönöm!



Tisztelt 1. válaszoló:

A te válaszod önmagában maradása esetén nagyon szomorúvá tett volna, mert az iskoláról nem szívesen maradnék le további tananyagokról.


Tisztelt 2. válaszoló:

Te részben a KRESZ-re és részben az ORFK-ra hivatkozol és ez már kicsit megnyugtatóbb volt számomra.


Tisztelt 3. válaszoló:

Így van! Jó esetben is egy lábbal vezettem. De azért is tettem fel itt is a kérdést, mert nem teljesen volt számomra világos, hogy ki és miért lehet vezetésre alkalmatlan. A válaszod viszont megnyugtatott.


Tisztelt 4. válaszoló:

Ez egy olyan példa ami nem biztos, hogy teljesen idevaló.


Tisztelt 5. válaszoló:

Nagyon megnyugtató a válaszod.


Tisztelt 2. és 4. válaszoló:

A %-tok egyformasága arra enged következtetni, hogy a két hozzászólás egymás kiegészítése lenne.



Bárkinek a további hozzászólását megköszönném!

2014. ápr. 3. 17:34
 7/7 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!