Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kapnak a teszt autók,...

Miért kapnak a teszt autók, motorok és egyéb járművek olyan furcsa motívumos kémfestést vagy fóliát?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná pontosan írni vagy esetlet valami cikket linkelni róla, hogy pontosan hogyanis működik ez a kémfotók ellen?

#motor #teszt #jármű #kémfotó #kémfestés #teszt autók
2014. ápr. 26. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd csak, például ez.

Jól látható, hogy a hűtőrácsát elmaszkírozzák ilyenkor, hogy még csak következtetni se nagyon lehessen, hogy fog kinézni. A hátulsó "fertálya" is szépen ki van takarva plusz idomokkal, abból sem lehet látni sok mindent. A különleges festés pedig arra való, hogy a főbb formák még inkább jellegtelenné váljanak. Ha csak szabad szemmel nézed, egy idő után belefájdul az ember feje :)


Oka pedig számtalan van, véleményem szerint a két legkomolyabb az, hogy a várakozókban az érdeklődést minél inkább felkeltsék és fokozzák, azaz egyfajta marketing-fegyver, a másik pedig az, hogy a konkurenciát hátráltassák a copypaste-ben.

2014. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt az emberi agy átverése, ugyanis nem látod rajta rendesen a formákat, mi hogy domborodik stb, másrészt a kamerák átverése, nem tud rendesen fókuszálni, egyebek, tehát szintén nem jönnek ki jól a formák.
2014. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A furcsa formák azért vannak, hogy átverjék az agyat, szóval nem látod a formáját. Amúgy meg szerintem nem igazán marketing.. Egy új/alapjaiban megújult modellt nem csak száraz laboratóriumi körülmények között kell tesztelni, hanem az utcán is. Ennek következtében meg álcázni kell a kocsit.


OFF: Én már vezettem ilyet, a Dacia Duster prototípusa volt, még Logan belsővel, hatalmas vészleállító gombbal, és egy csomó figyelmeztetéssel belül, hogy ezekkel vigyázz, ezek furán működnek, ezt nem kéne megnyomni vagy X állásnál jobban eltekerni, ilyesmi. És lemezcsavarral ráfogatott külső idomokkal.. Viccesen nézett ki :D

2014. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én is hasonló dolgokra gondoltam,de most már akkor pontosan is tudom.

2014. ápr. 26. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!