Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha hirtelen üzemképtelen lett...

Ica0628 kérdése:

Ha hirtelen üzemképtelen lett a gépjárművem szerintetek az parkolás?

Figyelt kérdés
Lerobbantam a kocsival,-leszakadt a kardán -kitettem a vészvillogót, elszaladtam a benzinkúthoz telefonkártyáért és visszafelé- gondoltam jobb a békesség- vettem parkolókártyát. Természetesen a mikuláscsomag már ott volt a szélvédőn. 6 perc telt el a bírság és a jegyvétel között. Nem fogadták el az indokom,mondván: több,mint 5 perc telt el.

2014. ápr. 30. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Papírforma szerint a műszaki hiba nem parkolás, ergo akár a sztrádán is megállhatsz vele ott is ahol outright tilos. Ott követtél el hibát, hogy a háromszöget nem raktad ki. A vészvillogó is egy megoldás, a gond csak az, hogy nagyon sokan mímelnek műszaki hibát vészvillogóval hogy ne kelljen fizetni a parkolásért, és a parkolóőrök már nemcsak a hamis műszaki hibát nem hajlandóak elfogadni hanem az igazit se...

Ilyenkor az elakadásjelző a legjobb megoldás.

2014. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
márpedig fizető parkolóban parkolásnak számít
2014. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a felháborító,hogy 1 perc miatt fizessek 7200 Ft-ot?
2014. ápr. 30. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Rövid kutakodás után ezt találtam:


[link]


Tehát elvileg fel lehet lebbezni [sic!] ha meg tudod állapítatni valahogy-valakivel hogy okkal álltál meg, és ha akartál volna se mehettél volna tovább. Meg különben is ,balesetveszélyes autóval közlekedni szigorúan tilos.

2014. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

foglalta a fizető parkolóhelyet? - foglalta

volt jegye? - nem volt


jogilag helytálló a bírság, emberileg kevésbé

2014. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát,igen 6 percig nem volt jegyem-mert kicsit mással voltam elfoglalva,konkrétan ideg-beteg voltam a kocsim miatt. 5 perc a tűrés-na ez 6 percig tartott.
2014. ápr. 30. 20:05
 7/7 Napkiraly ***** válasza:
Ha pl van a javításról számlád,akkor próbálkozhatsz
2014. ápr. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!