Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy rendőr eljárhat EGYEDÜL...

Vinyo919 kérdése:

Egy rendőr eljárhat EGYEDÜL egy közuti igazoltatásban?

Figyelt kérdés

Pl.: Feljelent mert azt állítja,nem engedtem át a gyalogost a zebrán,ellenben mi ketten ülve az autóba,nem láttuk a gyalogost.(15 ezerre büntet)

Mi a teendő az ügyben ?


2014. máj. 27. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A nem láttam nem mentesít.

Úgy kell megközelítened a zebrát, hogy elsőbbséget tudj adni az áthaladni szándékozó gyalogosnak.

Amúgy a rendőrnek ott van a gyalogos is, mint szemtanú...

2014. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincs szemtanú,amúgy meg balról jobbra kanyarodott egy transporter,ha lett volna gyalogos,se láthattam volna.A történet így kerek.

Nem oktatást kértem,azt megkaptam ,mikor a jogosítványt csináltam.

Hozzáértő embertől szeretnék választ kapni! Köszönöm!

2014. máj. 27. 22:30
 3/12 anonim válasza:
egyedul elviekben nem jarhatna el. ilyenkor menjel be a rendorsegre amelybol a rendor vt (gondolom a legkozelebbi) vagy a korzetetekben levo hivatalba es erdeklodjel ott.
2014. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdésre irányuló választ!
2014. máj. 27. 22:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha van az autóban R-tanú kamera, akkor szerintem már eljárhat egyedül is.
2014. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Eljárhat egyedül, jogi akadálya nincs. Más kérdés, hogy ha jogorvoslattal kívánsz élni, akkor jobbak az esélyeid.
2014. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak!
2014. máj. 27. 23:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Természetesen eljárhat egyedül, semmi nincs ebben. Az, hogy a rendőrségen belül van egy szabály, hogy a rendőr nem lehet egyedül az már dolog. Az csak biztonsági okokból van, de létszámhiányra hivatkozva megteszik. De jogi akadálya nincs annak, hogy egyedül intézkedjen.

Azért a rendőr nem fog olyat kitalálni, hogy ott volt egy gyalogos és közben meg sehol senki. Ti meg 2-en vagytok, ennek ellenére elismered és aláírod a csekket? Ez kicsit sántít. Ha a helyszínen megbüntetett nem lehet már mit tenni, mert amikor aláírod azzal mindent elismersz.

2014. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eljárhat egyedül, pont ugyan olyan jogköre van4


Más kérdés, hogy te élhetsz fellebbezéssel az ügyben, ahol a 2 tanu az egy állítás ellen elég erős.


Viszont ha pl.: a rendőrautó kamerája arra nézett és belebuksz, hogy ott volt a gyalogos akkor a 15 ezerből 50 ezer lesz és akkor az még enyhe volt.


Ilyen hülyeséget pedig, hogy nem láttad ill. nem láthattad egy transportertől ne mondj, mert ha ezt meghallja bármelyik előadó még jobban meg fog büntetni.

2014. máj. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amit még nem említett senki: térfigyelő kamerák is vannak.
2014. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!