Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy rendőr eljárhat EGYEDÜL...

Vinyo919 kérdése:

Egy rendőr eljárhat EGYEDÜL egy közuti igazoltatásban?

Figyelt kérdés

Pl.: Feljelent mert azt állítja,nem engedtem át a gyalogost a zebrán,ellenben mi ketten ülve az autóba,nem láttuk a gyalogost.(15 ezerre büntet)

Mi a teendő az ügyben ?


2014. máj. 27. 22:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A rendőr jogosult intézkedésre. Akkor is, ha egyedül van, ezzel nem csorbulnak a jogosultságai. Ahogy előttem más is leírta, ha szabálysértésen ér és egyedül látta, legfeljebb a bizonyítás lesz részéről nehezebb, ha jogorvoslatra kerül a sor. Azonban nem biztatlak som jóval. A bírói gyakorlat azt mutatja, hogy a rendőr állításának a legtöbb esetben akkor is nagyobb súlya van, ha egy állítás áll szemben két tagadással.

Ha az eset kinelölt gyalogátkelőn történt, a legrosszabb hivatkozs a "nem láttam". Ha még autó is takarta a kilátást, még inkább! Magadnak többet ártasz ezzel a védekezéssel. Zebrán ugyanis számítani kell gyalogosra, különösen akkor, ha nem belátható a szakasz. És ebbe bele is fognak kapaszkodni.

2015. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az elütésekért bocs. Telefonon írtam. De remélem így is érthető volt.
2015. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!