Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » HOgyan tudok Budapesten úgy...

HOgyan tudok Budapesten úgy parkolni, hogy ne kelljen 3 óránként visszatérnem a parkolóórához fizetni? Határon túli magyar vagyok, nincs magyar telefonom, a bankkártyámmal nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
Eeurós fizetésről már álmodni sem merek egy világvárosban! Főleg akkor van gond, ha éjszakára is ott maradunk, bármilyen ráérős is lehetne a reggel már 8-kor etetni kell az automatát... Elég gyakran utazunk Peste és nem mindig tudunk olyan szállást találni ahol közelben tudnánk parkolni. Hétfőn újra készülünk, de már előre stresszes vagyok emiatt, elég gyakran rontja el az utazásunkat a parkolás miatti aggodalom, legyen szó szolgálati útról vagy sima kirándulásról. Köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 11. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Használd a P+R parkolókat egynapos kirándulásokhoz (pl. Újpest-Városkapunál).


Többnaposokhoz pedig válassz olyan szállást, aminek saját parkolója van vagy legalábbis aminek a közelében van őrzött fizetős parkoló (pl. egy foghíjtelken). Euróval nehéz fizetni ezeken a helyeken is, de mire a határról ideérsz, csak elmész néhány pénzváltó mellett.

2014. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
telórol is fizetheted
2014. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Este nem kell fizetni a parkolásért, csak napközben.
2014. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es de nincs magyar telefonom. szlovákról is lehet?

igen néztem a parkolóházakat is, de ott vagy /órás díj van vagy napidíj... és igen tudom, hogy éjjel ingyenes, de reggel nyolctól már fizetős és amilyen szerencsénk van/volt már 8,10kor volt csomagunk...

2014. jún. 11. 23:03
 5/7 anonim ***** válasza:

"de reggel nyolctól már fizetős és amilyen szerencsénk van/volt már 8,10kor volt csomagunk..."


Fura, mert ha este hatkor (egyes helyeken nyolckor) bedobsz egy nagyobb összeget, akkor másnapra előre állítja ki a jegyet az automata!


A belvárosban is majd' minden utcában van magán parkoló, ahol csak távozáskor kell fizetni, és jó esetben ott még az euródat is elfogadják! (Egyébként nem kell felvágni az euróval, mellesleg ti se fogadjátok el a forintot!

2014. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magánparkoló tényleg jó ötlet lehet, rövid ideig laktam egy iilyennel szemben. 1500 ft volt egy napra talán, Lehel tér melletti kisutcában. Éjjel-nappal őrizve, mimdig ott volt valaki a kapuban.
2014. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Harkonnen köszönöm ez egy jó lehetőség, sose próbáltuk még, de most így fogjuk csinálni.

Ami az eurót illeti 2 kiigazításom lenne: 1. nem vágok fel vele, írhattam volna leit és kunát is, de nálunk ez van, viszont mivel közös pénznemnek titulálják vannak helyek ahol tényleg lehetne vele fizetni egy világvárosban. Annak ellenére, hogy nekünk ezt bevezették... amúgy nem ad okot felvágásra, véleményem szerint addig jó MO-nak míg nincs eurója.

2. "nálatok sem fogadják el a forintot" ez megint egy érdekes eset. elsősorban nem nálunk, hanem tóciában, ugyanis ésn ezt az országot nem érzem hazámnak, mert nemcsak a forintot nem fogadják el, hanem minket sem néznek embernek itt, mi CSAK magyarok vagyunk, hasonlóak más nációhoz (tehát vagy lemagyaroznak vagy lecigányoznak...) ebből ered a forint és mindenmás gyűlölete ami magyar.

Ne vedd kioktatásnak, csak nekünk ez eléggé fájó dolog, ezért éreztem fontosnak megmagyarázni, mert sokan az anyaországból ezzel még nem szembesültek.

Mégegyszer köszönöm a segítségedet, hasznos volt. :)

2014. jún. 12. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!