Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópályán meg lehet állni az...

Autópályán meg lehet állni az autóval ha valakinek hánynia kell?

Figyelt kérdés
2014. júl. 5. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Pihenőhelyek elég gyakran vannak.

Egyébként leállósávban lehet csak megállni, de csak akkor, ha nagyon indokolt, pl. műszaki hiba, mivel az is veszélyes.

Az úttesten nem lehet megállni.

Kinek kell egyébként hánynia? Nyilván, ha a sofőrnek, akkor muszáj megállnia a leállósávban, ha nincs pihenőhely, mert úgy nem tud vezetni, ha éppen hány. De ha egy hányós utas van, akkor vigyen magával valami hányós zacskót.

2014. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Kųrvára nem szabad emiatt megállni. Mi a nagyobb baj, ha összerókázza valaki a kocsit vagy ha meghaltok mind az öten, amikor belétek rohan egy alvó kamionos?


Autópályán kizárólag műszaki vagy forgalmi okból állunk meg. Ennyi.

2014. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Régen az emberek pisilni, meg nézelődni is megálltak a leállósávon.

Forgalmi sávban nyilván nem, nyilván nem is arra gondolt a kérdező.


Pár éve nagyon elkezdték promotálni azt, hogy "ha megállsz a leállósávon, akkor x percen belül belédszáll valaki és meghalsz". Ez szerintem baromság.

Fontos, hogy a leállósávot csak indokolt helyzetben használja az ember, épp azért, hogy ne legyen "tele" álló autókkal, hogy amikor valakinek tényleg kell (vészhelyzeti megállás, vagy épp mentő menne arra), akkor tudja használni.


Boldog lennék, ha a szabályok szövegét úgy lehetne megírni, hogy értelmes olvasónak szánják azokat, és nem ki-ha-én-nem kötözködőknek.

Szerintem a leállósávot indokolt esetben szabad használni. Pont.

Mi az, hogy indokolt eset? Talán az, amit akkor is annak látsz, ha nem veled, hanem bárki mással esik meg.

2014. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as,

a válaszod alapján valószínűsítem, hogy nem olyan területen dolgozol, ahol kapcsolatba kerülhetnél azzal, hogy ténylegesen hányan, milyen körülmények között, és mennyi idő leállósávban állás után halnak meg.

Statisztikailag 20 percet tölthetsz el a leállósávban míg végül valaki leradíroz. Ez azt jelenti, hogy van, akit az első percben elcsapnak, de van olyan is, akit hosszas kinnáldogálás után sem.


Kérdező, ha egy mód van rá, hányás miatt ne állj le a leállósávban. Ha mégis bármi más miatt rákényszerülsz, annyira húzódj le, amennyire csak teheted, vészvillogó legyen bekapcsolva.

2014. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pár éve az M3-on elkapott bennünket egy hatalmas felhőszakadás. Én akkor több autóstársammal együtt megálltam a leállósávba, majd kb. 3-5 perc várakozás után folytattuk tovább utunkat. Én egy hányás miatt simán megállnék. Aki ilyen problémákkal küszködik, a jobb oldalra ültessétek, és lehetőleg igyekezzen idejében szólni.
2014. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!