Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a korhatár a nagymotor...

Mi a korhatár a nagymotor jogosítványnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok,és le szeretném tenni a jogsit motorra.. az érdekel,hogy milyen kortól lehet letenni nagymotorra,és kismotorra?

2014. aug. 25. 14:56
 1/7 kata kata ***** válasza:
55%

"AM" kategória

14 éves kortól

Legfeljebb 50cm3-es segédmotorkerékpár, illetve mopedautó vezetésére jogosít.


"A1" kategória

16 éves kortól

Legfeljebb 125cm3-es és legfeljebb 11kW teljesítményű motorkerékpár vezetésére jogosít.


"A1" kategória

(érvényes "B" kategóriás vezetői engedéllyel)

Legfeljebb 125cm3-es és legfeljebb 11kW teljesítményű motorkerékpár vezetésére jogosít.


"A2" kategória

18 éves kortól Motorkerékpár vezetésére jogosít, legfeljebb 35kW teljesítményig, de legfeljebb 0.2kW/kg teljesítmény, tömeg arányig.

"A" korlátozás nélkül

24 éves kortól

2014. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mostmár csak az érdekelne,hogy sokkal jobb ez az A2 kategória,mint az A1? Szóval,nem nagyon értek a motorokhoz,hiába érdekelnek ennyire..és nem tudom,akkor elkezdjem az A1-et,amire már akkor ezek szerint le tudom tenni,vagy inkább várjak 1 évet és tegyem le az A2-t? Vagy nem lehet olyat csinálni,hogy leteszem A1-et,és később átváltok,valahogy olcsóbban A2-re? Meg egyáltalán mennyibe kerül letenni az egyes csoportokra ? Mindennel együt!
2014. aug. 25. 15:10
 3/7 kata kata ***** válasza:

Az összeg iskolákként változó.

[link]


És,hogy éppen melyiket végezd el az pénztárca függő.És,hogy milyen motort szeretnél hajtani.

2014. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na és most ezt analfabéta szemekkel kérdezem,az A2 féle jogosítvány sokkal jobb mint az A1? Csak mert én nagyon le akarom tenni a jogosítványt már,és szívesen hozzákezdenék az A1-hez,de nemtudom most hogy szerintetek várjak inkább mégegy évet az A2-höz? Az ára most nemszámít a tanfolyamnak.
2014. aug. 25. 16:28
 5/7 A kérdező kommentje:

Mert igazából egy ilyensmi motor tetszene nekem:

1.kép [link]

2.kép [link]

2014. aug. 25. 16:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Viszont a motor ára nem mindegy..használt is jó nekem,a lényeg hogy egy 200.000-nél többet nem akarok kiadni érte..
2014. aug. 25. 16:53
 7/7 anonim válasza:
Én a helyedben újat vennék.Amugy kell egy kis tapasztalat,ha az A2-ot akarod...
2014. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!