Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közlekedési vétségnél lehet...

Közlekedési vétségnél lehet bizonyíték, egy, a sértett által készített telefonos/fényképezőgépes fotó?

Figyelt kérdés
Például egy elsőbbségadási helyzetben valaki elmulasztja megadni az elsőbbséget, de nem történik baleset és a másik fél részéről hirtelen beavatkozásra sincs szükség, de az lefotózza a vétkes autóst, akkor ez a fénykép lehet perdöntő?

2014. aug. 29. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Perdonto miben, ha nem tortent semmi?
2014. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát már az is szabálysértés, ha figyelmen kívül hagyja a táblát, nem? Konkrétan ez úgy volt, hogy a szembejövő autós figyelmen kívül hagyta a "Szembejövő forgalom elsőbbsége" táblát.
2014. aug. 29. 20:35
 3/16 A kérdező kommentje:
És ezért fel lehet jelenteni? Vagy csak akkor kell fizetni, ha rendőr is van a helyszínen és ő ezt látja?
2014. aug. 29. 20:35
 4/16 anonim ***** válasza:

Fel lehet, csak nincs sok értelme...


Amúgy elvileg igen, bizonyíték.

2014. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Kissé túlreagálod ezt a "súlyos helyzetet"!

1. Nem történt semmi.

2. Te fotót készítettél, az pedig csak egy pillanat felvétel.

3. Amikor ő behajtott az általad vázolt szituációba, lehet, hogy még ott sem voltatok, ergo, nem volt kinek elsőbbséget adnia.

2014. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2014. aug. 29. 20:43
 7/16 A kérdező kommentje:
Mostanában egyre többen használnak ilyen szélvédőre rögzíthető kis kamerát. Ha azzal készítenek felvételt az esetről (ha mondjuk történik valami) az hitelesített bizonyítéknak számít? Ez még érdekel
2014. aug. 29. 20:45
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem történt semmi, akkor nem történt semmi. Nincs közlekedés hiba nélkül. Minden másodpercben adódnak hasonló helyzetek.


Viszont érzésem szerint nem vagy tisztában a szabály lényegével, értelmével, de fel akarsz jelenteni. Gratula.

Miről is szól az elsőbbség adás?


Bizonyos dolgok nem történhetnek egyszerre. Pl. egy útkereszteződésben nem tud két autó úgy áthaladni, egymás útját keresztezve. Ki kell találni, mi legyen ekkor.

Erre van több megoldás. Jobb kéz, elsőbbségadás kötelező stb.

Ha nem kényszerítem a másikat vészfékezésre, ha nem kell elrántani a kormányt, ha a továbbhaladása nem akadályozott, akkor az elsőbbségadás megtörtént.

Még az is belefér, hogy esetleg lassítania kell az elsőbbséggel rendelkezőnek. Még ekkor sem vagyok szabálytalan, csak akkor ha meg kell állnia miattam, vagy szabályosan nem is mehet tovább.


Nyugi, kedves autós társ, nyugi!

2014. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha történik valami, akkor nem.

Ha baleset történik, akkor a nyomozó hatóság felhasználhatja, a bíróság is. Önmagában nem bizonyíték. És a kamera nem lét mindent.

Vannak un. fekete dobozok. Ezek sokkal többet tudnak, s nem lehet őket buherálni. Pl. belső GPS rögzíti a felvételkészítés pillanatnyi pozícióját, a sebességet, gyorsulásokat, lassulásokat stb. Zárt, hitelesített rendszer.

Ezek sem perdöntőek, de sokkal komolyabban esik latba, mint egy pár ezer forintos készülék képe.

Ha nem történik baleset, csak észleled a szabálysértést, akkor csak nevetségessé teszed magad, ha rendőrért kiabálsz.

2014. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy csak akkor kell fizetni, ha rendőr is van a helyszínen és ő ezt látja?"


Sokszor szidjuk a rendőröket, hogy pénzlehúzásra hajtanak. Ha látja a rendőr ezt az esetet, s pár szót vált a "tettessel", hogy jobban ügyeljen legközelebb, az neked nem elegendő? Nekem bőven.


És sok olyan hely is van, amikor a táblát lehet látni, de az szembe jövő, elsőbbséggel rendelkezőt nem.

Pl. ismerek olyan aluljárót, ahol ez a helyzet. A túloldalán, oda jobbról (nekem balról) érkezőnek is elsőbbséget kellene adnom, de látni nem lehet a vasúti töltés miatt, ami alatt átvezet az út.

2014. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!