Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell e az alábbi szituációban...

Kell e az alábbi szituációban irányjelzést adni?

Figyelt kérdés

Forgalmi vizsgára készülök és az kérdés merült fel hogy ebben a szituációban kell e indexelni, azt tudom hogy a kresz szerint balra kéne, de ez megtévesztő lenne az ott lévő parkolóhelyek miatt, +az oktatóm nem szólt amikor index nélkül mentem el itt.

Itt az ábra bocs a minőségért [link]



#közlekedés #KRESZ #főút #kanyarodó főút
2014. okt. 12. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Több mint egy éve megvan a jogsim és tudod mit?

Fogalmam sincs.

2014. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 .figo. ***** válasza:
100%
én tuti indexelnék ! aztán lehet bukó! majd jönnek nálam okosabbak!elvileg itt csak akkor nem indexelsz ha a főúton haladsz "egyenesen"
2014. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 12. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell indexelni. Semmilyen pluszinformációt nem hordozna, hiszen a jobbra kanyarodás esetén egyértelműen indexelnél.
2014. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A pláne az hogy ebből a sávból csak egy irányba tudok menni, jobbra külön hely van a besoroláshoz, azért kérdeztem mert elméletileg jelezni kell ha terelővonalat, lépsz át és ha másik úttestre hajtasz, ebből az első biztos hogy megvalósul, az útestet nem tudom hogy másiknak kell e venni, köszönöm a válaszod4
2014. okt. 12. 22:00
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kötelező, mint tilos. A parkolók szempontjából nem lehetne zavaró ha indexelnél, mivel ez ha jól sejtem egy kétirányú út, arról meg ugye tanultad, hogy a menetirány szerinti bal oldalán (tehát a forgalommal szemben) nem parkolhatsz.
2014. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kell indexelni. Egy alárendelt útvonalról balra kanyarodsz egy főútvonalra. A vonalvezetéstől függetlenül jogilag mindig a főútvonal megy egyenesen. Ha szemből jönnél a főútvonalon, és egyenesen mennél tovább az alárendelt úton, akkor jobbra kéne indexlened. Ha mennél tovább a kanyarodó főútvonalon, akkor viszont nem kell indexelni.


Sajnos ezt a szabályt 10-ből 8 ember rosszul tudja és rosszul alkalmazza. Néznek csúnyán, hogy én "balra fordulok" és nem adom meg neki az "elsőbbséget", pedig ő egyenesen ment volna tovább...

2014. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez miféle ábra? A fenti tábla szerint Y irányban folytatódik a főút. A bal oldai szerint balra kanyarodik a főút. A kép jobb oldalán lévő autót meg semmi nem tájékoztatja arról, hogy egyáltalán főút lenne előtte.
2014. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ezt benéztem. Nem vettem észre, hogy a főútvonalra való ráhajtás előtt is van még egy kereszteződés és ott bizony kell indexelni.


De ha csak simán egyetlen becsatlakozás lenne, akkor a főútvonalra fizikailag egyenes irányban való ráhajtáshoz nem kell indexelni,hiszen enélkül is nyilvánvaló lenne a továbbhaladás iránya. Ellentétben a kanyarodó főútvonalról fizikailag egyenesen történő lehajtással, ahol az indexelés elmaradásából arra következtethet bárki, hogy a jármű a főutat fogja követni.

2014. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi az összes választ!
2014. okt. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!