Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van rá esély hogy megbüntetnek...

Van rá esély hogy megbüntetnek a parkolásért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Belvárosban 2-3 percre álltam meg kivenni pénzt a bankból aztán mentem is tovább a dolgomra. Annyi, hogy láttam parkolóellenőrt, de a szélvédőre nem kaptam semmit. Van esély rá, hogy megúszom? Vagy minden esetben kirakják a szélvédőre a piros csomagot? Nagyon nagyon rövid ideig tartózkodtam a bankban, gyakorlatilag bementem az automatához felvettem pénzt, és már mentem is az autóhoz. Az autó körülbelül 30 méterre volt a banktól. Az autó hátuljánál voltak, de elmentek mellette. Viszont az nem tudom ,hogy ezalatt az 1-2 perc alatt amíg bent voltam, néztek e mást is. Vagy csak ilyenkor simán lefotózzák az autót és ennyi?

2014. okt. 13. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem cetlit mindig kell kitenniük a csekkel, de csak tippelem.
2014. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon bírom ezt a hozzáállást. Tudod, hogy tilos, tudod, hogy zavarsz/akadályozol vele másokat, de lusta vagy mint egy disznó, úgyohgy teszel magasról mindenre és mindenkire.


Ha pedig egy hasonló suttyó miatt nem tudsz szabályosan megállni/kanyarodni/haladni, akkor fel vagy háborodva, hoyg micsoda emberek vannak.


Jó, tudom, te tényleg csak három percre álltál meg, te nem akadályoztál senkit, létfontosságú volt, és nyolc kilométeres körzetben nem lehetett szabályosan megállni.


Valószínűleg megúsztad.

2014. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon bírom ezt a hozzáállást. Tudod, hogy tilos, tudod, hogy zavarsz/akadályozol vele másokat, de lusta vagy mint egy disznó, úgyohgy teszel magasról mindenre és mindenkire.


Ennyire nem kell bunkónak lenned. Egy kérdést tettem fel.

Mivelhogy a belvárosban dolgozom, sűrűn fizetek parkolási díjat. Amit be is tartok. Ám a mai eset volt az első eset, mikor a sietségben elmaradt ez. Ha nem úszom meg, kifizetem. Ha megúsztam, akkor szerencsés voltam. Ennyi. Minden az én káromra történik. Akadályozni senkit nem akadályoztam. De ezt nem fogadom el, ha valaki lebecsmérlő választ ad, csak azért mert egy ilyen jellegű ügyben nem jártam el helyesen. Tudomásul veszem és vállalom a felelősséget. A kérdést azért tettem fel, mert nem voltam még ilyen szituációban és kíváncsi voltam a válaszokra.

2014. okt. 13. 14:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 13. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Pont nem érdekel, mit fogadsz el és mit nem.


Hallottam én már bíróságon vádlottat azzal védekezni, ohgy bírónő, ez volt az első, hogy megszúrtam valakit. Nem azon vagyok kiakadva, hogy vállalod-e a felelősséget, még csak nem is azon, hogy akadályoztál-e épp akkor valakit.


Az a mentalitás, ohgy tudod, hogy tilos, de te annyira fontos ember vagy, ohgy rád nem vonatkoznak a szabályok. Ettől mászok a falra, és ezen rohadtul nem változtat az, hoy utólag kifizeted a büntit.


Ez pont olyan, mint amikor a dagadt cigány a Mercivel felparkol a járdára a zebránál, és azt mondja, hogy kifizette a büntetést érte. Ki a tökömet érdekel? Aki paraszt, az paraszt, akár fizet, akár nem.

2014. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha pótdíjaz a parkolóőr, azt ennyi idő alatt meg se tudja csinálni, hiszen körbe fényképezi, kinyomtatja a cetlit, és minden esetben kiteszi a szélvédőre, amit utólag is lefényképez! Viszont ebben az esetben is van lehetőséged megvenni a jegyet, hiszen ha a pótdíjazás és a jegyváltás között nem telik el 5 percnél több, akkor törlik a pótdíjat!


Na szóval biztos látták amikor megálltál, és mivel nem telt el még az 5 perces türelmi idő, meg se nézték az autót! Azt is hihették, hogy pénzt váltani mész be...

2014. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Harkonnen most is hozta a formáját. Hihetsz neki.
2014. okt. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miquel köszönöm!

:)

2014. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanulni kell a hibáinkból. De ez legyen a legnagyobb gondom.
2014. okt. 14. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!