Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért büntetnek meg, ha nem...

Miért büntetnek meg, ha nem használok biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a jogban. DE. Leegyszerűsítve: Nem úgy van, hogy mindaddig tehetek bármit, amig kárt nem okozok vele másnak? Mire fel ez az állami felelőségvállalás, hogy a biztonsági öv használat elmulasztása, néhány esetet leszámítva szabálysértés, amiért pénzbírságot szabnak ki? A túlzottan zsíros ételek fogyasztása nem az? Az alkoholizálással és dohányzással nem ártok magamnak? És a mozgásszegény életmód? És ha sportolok, akkor nem történhet baleset? Hogy is van ez?

2014. okt. 20. 22:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Mert hülyeséget beszélsz.

Az a Te biztonságod szolgálja ha be vagy kötve.

Ha meg akarsz halni legalább ne közúton csináld, hanem ugorj le valahonnan.

Nem szeretnék találkozni veles amikor száznál átsodródsz a sávomba és beköszönsz a szélvédőmön.

2014. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Én ilyenkor mindig azt mondom, tegyük lehetővé, hogy aki meg akar dögleni, annak szíve joga legyen megtenni. De ilyenkor legyen az, hogy aki balesetet szenved úgy, hogy nincs bekötve és nincs nála pl egy kártya, hogy neki privát egészségbiztosítása vagy, azt hagyják ott megdögleni :D


Nem vagy jártad a jogban, de vagy egy törvény, ami rád nézve kötelező érvényű és abban az van leírva, hogy neked be kell kötnöd magad. Ehhez nem kell jogi jártasság...

2014. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Így igaz, az én biztonságom. Ezért is én akarok felette rendelkezni. Nem értem, az öngyilkosság miként kerül itt képbe. Az pedig, hogy átrepülök hozzád a szélvédőn...na :)
2014. okt. 20. 22:29
 4/22 anonim ***** válasza:
Azért a felsorolt példák kis mennyiségben nem bajok, de egyszer legyen balesetet öv bekötése nélkül, és majd meglátod. Nekem csak egy apró koccanásom volt, öv nélkül lefejeltem volna a műszerfalat, így csak bekékült a felsőtestem, semmi más.
2014. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 kovpet ***** válasza:
60%
Mert az én adómból fedezik majd a fizikoterápiád...
2014. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Souvenir jogod.
2014. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

"Így igaz, az én biztonságom. Ezért is én akarok felette rendelkezni."


Na látod pont ezért büntetnek meg! Elvakult önimádatodban képtelen vagy logikusan gondolkozni, ezért neked már csak a bírságtól való félelem marad, hogy helyes irányba terelje a nézeteidet.

2014. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

drága lenne a kezelésed, ha bajod lesz, plusz kiesel a munkából


mínusz 1 adófizető


viszont ha megbüntetnek, akkor perkálsz, legközelebb bekötöd magad, ha baleseted lesz, akkor kevesebb terápia kell, és gyorsabban visszamész dolgozni :D

2014. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A tisztán látás kedvéért:

Mindig használok biztonsági övet. Kizárólag a testi épségem védelme érdekében.

Nem drogozom.

Egészségesen táplálkozom, és sokat sportolok.

Érdekesek a meglátásaitok. Aki nem köti be az övet, meg akar dögleni. Azért kell betartani a törvényeket, mert csak.

A dohányos miért nem fizet büntetést, azért mert dohányzik? (Tekintsünk el itt most a költségvetésre gyakorolt pozitív/negatív gazdasági hatásoktól, ami pl. a fogyasztást, az egészségügyet stb. érinti.)

Az én adómból fizetik a cigaretta okozta gégerákod terápiáját, és a szívinfarktus miatti katéterezésedet is, ami a pörköltnokedlitől és a mozgásszegény életvitelből alakult ki.

És még egyszer mondom, nem gazdaságilag vagy morálisan érdekel a kérdés, hanem jogilag.

2014. okt. 20. 23:06
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

" Aki nem köti be az övet, meg akar dögleni. Azért kell betartani a törvényeket, mert csak. "


Nemrég egy kérdésnél kiszámolgattuk mekkora lassulást szenved egy vezető egy koccanásnál. Egészen kis tempóknál is komoly csúcslassulások léphetnek fel,ami öv nélkül brutális. Már picivel 20km/h felett is összejöhet 10g feletti lassulás, míg ugyanez övvel 5g környékén marad(ebben az esetben egy szilárd tárgynak való ütközésről van szó, kellően rövid lelassulási úthossz esetén).

Gondolom azt nem kell megmagyarázni, hogy ha egy 75 kilós ember kézzel akar ellentartani egy 10-15g-s gyorsulásnak, akkor ott akár egy tonnának kell ellentartani két kézzel. Nyilván menni fog..


Gondolj bele ugyanebbe, mondjuk 50-60km/h sebességnél. Ott már 60-80g-kről beszélünk. Ebben az esetben miután mindkét karod és csuklód ropira tört, úgy repülsz ki a szélvédővel együtt, hogy öröm nézni ( bár ez függ a lassulás vektorától is ).


Lehet te odafigyelsz magadra, betartod a szabályokat, de ha én hibázok, vagy Gipsz Jakab, vagy egy BKV sofőr, akkor te jobb esetben megdöglesz. Rosszabb esetben előtte még szenvedsz pár napot. Innen már belátható, hogy a véletlenre bízni magad a mai közlekedésben, az kb öngyilkosság, mert már 20km/h-nél is össze lehet szedni halálos sérülést. Nem országúton, meg a nulláson, 20km/h-nál!


A szabályt pedig azért kell betartani, mert az a szabály.

2014. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!