Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért büntetnek meg, ha nem...

Miért büntetnek meg, ha nem használok biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a jogban. DE. Leegyszerűsítve: Nem úgy van, hogy mindaddig tehetek bármit, amig kárt nem okozok vele másnak? Mire fel ez az állami felelőségvállalás, hogy a biztonsági öv használat elmulasztása, néhány esetet leszámítva szabálysértés, amiért pénzbírságot szabnak ki? A túlzottan zsíros ételek fogyasztása nem az? Az alkoholizálással és dohányzással nem ártok magamnak? És a mozgásszegény életmód? És ha sportolok, akkor nem történhet baleset? Hogy is van ez?

2014. okt. 20. 22:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam az öncsonkítást. Jelenleg valóban nem az, korábban még büntetendő volt. De nem is azon van a hangsúly, hogy jelenleg mi, hanem azon, hogy saját magaddal, saját dolgaiddal sem tehetsz meg bármit. Akkor sem, ha látszólag senkinek sem ártasz.


Abban igazad van, hogy a hatalom szemforgató sokszor. De ez nem a politika rovat. Hogy mit miért enged, amikor más hasonló dolgot meg tilt, több órás beszélgetés tárgya lehet.

2014. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
31%
Most úgy őszintén,hogy kaptál te jogosítványt??
2014. nov. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!