Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért büntetnek meg, ha nem...

Miért büntetnek meg, ha nem használok biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a jogban. DE. Leegyszerűsítve: Nem úgy van, hogy mindaddig tehetek bármit, amig kárt nem okozok vele másnak? Mire fel ez az állami felelőségvállalás, hogy a biztonsági öv használat elmulasztása, néhány esetet leszámítva szabálysértés, amiért pénzbírságot szabnak ki? A túlzottan zsíros ételek fogyasztása nem az? Az alkoholizálással és dohányzással nem ártok magamnak? És a mozgásszegény életmód? És ha sportolok, akkor nem történhet baleset? Hogy is van ez?

2014. okt. 20. 22:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem öngyilkosnak sem szabad lenned. Bár ha megvan már nyilván mindegy. :):)


A lassú öngyilkossagot meg gyilkolást azt jutalmazzák, az más. Pl meki. Meg minden egyéb kedves adalékanyag. Az emberek állandó hajszolása hogy jajj versenyszféra van. Ezeket nem embereknek találták ki. :)

2014. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Az általad idézett sorokat, én idéztem tőletek, csak lemaradt az idézőjel, sorry.


Köszi,érdekes és hasznos infó.

Egy demokratikus rendszerben elfogadhatatlan az a magyarázat, hogy a szabályt be kell tartani, mert be kell tartani. A szabályok betartatása valóban csak "csak"-kal történik, de a megalkotásuk mögött konstruktív logikai összefüggések állnak, amelyek kritizálhatók és változtathatók. Ha csak egy oldalról vizsgáljuk, ha csak a józanész és a jó szándék oldaláról vizsgáljuk, akkor a dohányzást is lehetne büntetni, mert önpusztító, mert sok esetben a környezet és a nem dohányzók szennyezésével jár. Azzal, hogy nem használok biztonsági övet, kockáztatom a testi épségemet, (na, meg persze a családom lelki épségét :)) de nem ártok vele másnak. Ezt teszi egy extrém sportoló is, mégsem büntetik meg, vagy kötelezik valami plusz eü-i hozzájárulás fizetésre a különös kockázat miatt. Nyilván cél a két esetben teljesen más, de jogilag különbség szerintem nincs közötte. Viszont nem értek a témához, ezért lenne jó, ha jönne egy műmellű jogász szöszi és kiigazítana. :)

2014. okt. 20. 23:59
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy elveszted az uralmadat az autó felett, és jobbra kanyarodva sodródsz, az öv miatt kiesel a kocsiból. A kocsi sofőr nélkül halad tovább, nem mondom, hogy egy sodródó kocsit könnyű megállítani, de tuti több esély van rá ha ül benne valaki.


Nekimész egy táblának, fának, és kirepülsz a szélvédőn, megdöglesz, senkit nem zavarna ha nem egy szembejövő elé repülnél ki aki ijedtében elrántja a kormányt és ő is ütközik mással.


Ha utasokat szállítasz, akkor felelsz az épségükért, tehát magadat is védened kell.



Csak 3 fiktív eset.

2014. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem a politika rovat, hogy ide keverd a demokráciát. De az nem úgy működik, ahogyan te elképzeled.

Demokrácia és diktatúra csak együtt létezhet, ha nem is hiszed. Demokratikusan hozhatunk döntéseket, de a végrehajtásban diktatúra kell legyen.

Az önrendelkezés fontos a modern társadalomban, de megvannak a határai, s az nem csak az, hogy ha magamnak ártok, másnak nem, akkor az szabad.

Az öncsonkítás is bűncselekmény. Országonként eltérő a szabályozás, de a gyógyíthatatlan betegek sem mindenhol választhatják a kegyes halált.

Praktikus megfontolásokat mások már írtak, azt nem ismételném.

Egyébként a magyar szabályozás összhangban van az uniós elvekkel, s máshol is hasonlóan büntetik.

2014. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a jogi része érdekel, akkor azért, mert az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 48. § (4) alapján ez kötelező.
2014. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én is ugyanezt írtam a jogalkotás/végrehajtás kapcsán. A praktikus megfontolásokkal tökéletesen egyetértek, és mindenkinek azt javaslom, hogy használjon biztonsági övet! De jelenleg a használat elmulasztásából adódó büntetés, számomra nonszensz. Az én olvasatomban azért büntetendő az öv nemhasználat, hogy elrettentsen attól, hogy másnak kárt okozzak, ami szerintem ironikus. (Nyissunk dohányüzleteket, hogy megfékezzük a dohányzást!:)) Tudom, hogy máshol is ez a helyzet, de nincs jelentősége a kérdés kapcsán. Az eutanázia szintén egy érdekes ügy.

Kisarkítva, a rendeletben az áll, hogy az övet be kell kapcsolni, kivéve, ha taxi üzemmódban vezetsz vagy lakott területen buszozol stb., ezt eddig is tudtam. Engem a mögöttes ok-okozati összefüggés érdekel.

2014. okt. 21. 13:02
 18/22 A kérdező kommentje:
Szerintem az öncsonkítás nem bűncselekmény, hanem egészségügyi probléma.
2014. okt. 21. 13:07
 19/22 A kérdező kommentje:
Talán jobb az a megfogalmazás, hogy nem kriminológiai, hanem egészségügyi kérdés.
2014. okt. 21. 13:11
 20/22 anonim ***** válasza:

"Szerintem az öncsonkítás nem bűncselekmény, hanem egészségügyi probléma."


Szerintem is. Ne haragudj de egyszerüen csak azokat a határokat feszegeted ahol kilóg a lóláb. Ahol már látszik hogy nem az van mint ami a csomagolásra rá van írva.

2014. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!