Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A napi pihenőidő megszakítható...

A napi pihenőidő megszakítható mondjuk fél-fél órára?

Figyelt kérdés
Pl: Leállok a vezetés után egy parkolóban és kiveszem a napi pihenőidőmet. Úgy tervezem, hogy 11 óra lesz. Azonban rájöttem, hogy nincsen kajám és a boltba kell menni. 5. órában elmegyek a kocsival a 10 percre lévő boltba és ott leparkolok és vásárolok 1 órán át, majd visszamegyek a parkolómba és letöltök ott további 7 órát. Ez szabályos?

2014. okt. 22. 04:55
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

szóval ha legközelebb majd így előadod magad, akkor jusson eszedbe hogy ezt fogja gondolni a hallgatód


úgy szokott lenni ez, hogy ilyenkor bólogat az illető és gyorsan lezárja a beszélgetést él elmegy. akkor jusson eszedbe az, hogy a páciens pont így gondolkodik rólad, ahogy írtam. talán megérted, talán nem, de ha ilyen szituációba kerülsz, akkor ez forog a hallatóságod fejében. na csá, a kérdést töröltem is, írogass magadnak és nem is fogom látni

2014. okt. 23. 20:31
 22/22 anonim ***** válasza:

"egyébként amikor 5 éve sofőrködteam, mindig is furcsállottam, hogy tele van ilyen emberekkel ez a szakma, akik arra élveznek, hogy ijesztgetnek másokat. nem értettem meg, mi a célja vele. "


Ez nem ijesztgetés. Vannak szabályok amiket be kell tartani, és vannak szabályok amik a büntetés mértékéről rendelkeznek. A kontroll rendszeres,ha sáros az ember vagy csak szimplán nem tudja mit csinál abból előbb utóbb bukta van.


Amit korábban írtam nem személyre szólóan írtam, hanem általánosságban, ha magadra vetted sajnálom.


"valami ásznak képzeled magad, a másik felet hűjének nézed, és pont fordítva van."


Egyáltalán nem képzelem magam ásznak, kérdeztél, válaszoltam. Szerintem neked is normálisan válaszoltam, még akkor is amikor már mások rólad formáltak véleményt, én ezt nem tettem.


Szóval te öt éve sofőrködtél, és furcsállottad miért vannak olyanok a szakmában, aki "ijesztgetnek". Félreérted, ez nem ijesztgetés. Egy olyan munkáról beszélünk, ahol a tevékenység 5 évre loggolva van és bármikor megbüntethetnek téged és a munkaadód. Lehet ez csak ijesztgetés, húú mellébeszélés. Tudod amikor haverom cégének kiállítottak egy 1 200 000 Ft-os csekket az M7-esen, mert szabálytalan volt a rakomány rögzítése , akkor ők picit máshogy gondolták. Persze ez csak riogatás, de egy ilyen elszaladok a boltba a napi pihenőidő közepén c. móka 300 000 forintot ér.


Tudom, te nem szereted az olyanokat kik csak riogatnak. Én meg az olyanokat nem szeretem, akik úgy magyaráznak, hogy hülyék valamihez. Te 5 éve sofőrködtél, már akkor is az 561/2006-os EK rendelet alapján kellett dolgoznod, ezek szerint akkor sem voltál tisztában vele, mert akkor most nem kérdeznél ekkora ökörségeket, hogy megszakíthatod-e a napi pihenőidőt kedved szerint.


Tudod én meg azt nem értem, hogy dolgozik valaki úgy, hogy tök süket hozzá? Tudom, te majd kimész dolgozni Németországba, aztán az első BAG-s kontroll után sírva fogsz hazarohanni.

Mellékesen nem érdekel mit gondol a hallgatóság vagy épp te. Menj, aztán nyugodtan szakítsd meg a napi pihenőd, te dolgod. Viszont ha egy jó tanácsot elfogadsz,a későbbi problémák elkerülése érdekében állásinterjún közöld előre, hogy tök sötét vagy ehhez, csak a kormányt szeretnéd tekergetni :D


A kérdést minek törölnék a moderátorok? Tele van hasznos és szakmai válasszal. Vagy talán ciki? :D

2014. okt. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!