Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionosok, mikor indul a...

Jucsucsu kérdése:

Kamionosok, mikor indul a napi pihenőidő?

Figyelt kérdés

pl: reggel 6-kor indulok, induló ország:D,leadom az árum 09:00,pihenőre kapcsolok(naná hogy nem készenlétre) és várom, hogy legyen valami fuvar.De majd csak 17:00-kor szólnak, hogy 21.00-kor indulnom kell. Ekkor beütöm(17:00-kor), hogy cél ország:D. Szóval 09:00 vagy 17:00-től számolhatom a napi pihenőt? Illetve milyen szabály van a kezdő és cél országok bevitelére? Az induló ország beadással nincs gond, minden napi induláskor. De a cél országot mikor?

A korongossal megálltam, vártam, hogy legyen fuvar, és ha 9 óra után szóltak, hogy start, akkor korong ki, kitölt, másik korong be és start. Így meg volt a 9órás pihim. De kártyással csak akkor tudom ezt megcsinálni ha a pihenő kezdete nem függ a célország beviteli idejétől.



2013. dec. 8. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben 17 órától indul a pihenőd.

De ha már 9-kor megérkeztél, miért nem ütötted be akkor a cél országot?

Ha esetleg azért, mert nem tudtad, mész-e tovább azonnal, akkor 17-kor már ne üss be semmit inkább, hanem majd 21-kor a kezdést.

Így nem problémáznak rajta. Viszont ha 17-kor ütöd a nap végét és 21-kor a kezdést, abba bele fognak kötni.

2013. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért nem ütöttem be 9-kor, mert vártam, hogy legyen fuvar.De amúgy 10-ből 8szor hasonló szitum van. Mások is vannak így, vagy mindenki tudja előre ha megáll, hogy most akkor minimum 9 óráig nem kell mennie?
2013. dec. 8. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen értem a problémád, igen, ez gyakran előfordul. A példánál maradva, én ilyenkor 21 - kor beütném a kezdést. A leállásnál meg elfelejtettem beütni, ha kérdezik. Normális rendőr, ha minden egyebem jó ezért nem fog levenni. Megvolt a pihenő és annyi. Ha szemét, akkor meg enélkül is talál valamit.
2013. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!