Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kihívom a rendőrt, hogy...

Ha kihívom a rendőrt, hogy egy koccnál tegyen igazságot akkor a rendőrnek minden esetben meg kell büntetnie a hibás felet?

Figyelt kérdés
Tegnap koccolt a párom, rendőrt hívtak mert nem bírtak megegyezni. A rendőr "igazságot tett" és azt mondta ha ki lett hívva akkor intézkedni is kell és mivel szerinte a párom volt a hibás megbüntette 5000 ft- ra. Nem hiszem el ha valaki ki hívja a rendőrséget, hogy segítsen akkor a segítség után büntetnie is kell.

2014. nov. 22. 07:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel balesetet okozni minimum szabálysértés, természetesen a vétkes felet megbüntetheti a rendőr.
2014. nov. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendör NEM IGAZSÁGOT TESZ, hanem felméri a helyzetet és a szabályok alapján eldönti, hogy ki a hibás.


EBBEN a döntésben SEMMI szerepe sincs annak, hogy KI hívta ki a rendört!!!!!

2014. nov. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

és ha a rendőr már ott van és megállapítja,hogy ki követte el a szabsértést,akkor már jogosan bünteti meg a vétkest,

-egyébként az 5 ezer a legenyhébb bünti,lehetett volna ez akár 30 is,

2014. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Miért, úgy gondoltad, hogy kihívod a rendőrt, és akkor majd téged fog támogatni, mert te hívtad ki?


A párod volt a vétkes, maga is elismerhette volna, akkor most nem lenne 5000 Ft-al kevesebbetek. Ha a rendőr kimegy, akkor a szabálytalanságot, szabálysértést büntetni fogja. Többek között ez a dolga.

2014. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Örüljön a párod az 5000 forintnak, nem ennyinél szokott kezdődni a büntetés, hanem 20-30 000 forintnál.

Ha ő volt a hibás, nem pattognia kellett volna, hanem elismerni a felelősséget, és akkor megússza.


Jártam én is így, telibetalált valaki oldalról egy macisajtos kereszteződésben, és nem volt hajlandó elismerni, folyton azt hajtogatta, hogy én csak úgy hirtelen ott teremtem előtte... hiába próbáltam meggyőzni, hogy az a csúcsára állított piros keretes háromszög nem azért van ráhúzva, mert jó a csőnek, hanem azért, mert azt jelenti, hogy "elsőbbségadás kötelező".

Jött egy rendőr, és emberségesebb volt, leteremtette a csajt, és azt mondta hogy ezt mi itt most nem láttuk, ha maga most azonnal kitölti a kárbejelentőt és elismeri a felelősségét, ha nem, akkor fel fogjuk jelenteni.

2014. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Senki nem PATTOGOTT! És nem is azt akartam, hogy engem támogasson!

Egyszerűen nem tudták eldönteni ki a vétkes. Ő csak a rendőrt azért hívta ki, hogy eldöntse ki a vétkes, hiszen többek között ez is dolga.

5 éve telibe vert hátulról egy melós Transzporter kihívtuk a rendőrt a vezető mondta a rendőrnek is , hogy már egy csomószor szólt a főnökének, hogy nincs fék a kocsin. A rendőr semmit nem csinált beszélgettünk és elment. Na többek között ezért voltam kíváncsi. És még egyszer hangsúlyozom senki nem pattogott!

2014. nov. 22. 09:01
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
"Nem hiszem el ha valaki ki hívja a rendőrséget, hogy segítsen akkor a segítség után büntetnie is kell." = pattogás
2014. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell. De ha megteszi, akkor mi van? Ha te vagy a vétlen, akkor meg azt kérdeznéd: Mast mé nem büntette meg? Há nekemgyütt!
2014. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

nem pattogni kell hanem megtanulni vezetni es gondolom a masik orult amikor a parod a pattogasaval meg a rendorrel is huzza az idot. egyszerubb lett volna elismerni es a papirokat kitolteni biztositonak leadni.

az 5e meg szerintem keves, mert a tokom teli mikor valaki hibazik es meguszom kis karcolassal meg akkor a fel napom is oda mert az esetek tobbsegeben a hibas pattog es rendort hiv azt meg kotelezo megvarni.

2014. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt már leírták, hogy ha kijön a rendőr, akkor már intézkednie is kell és abból csekk lesz. Ez a szabályos eljárás.


Valszeg teljesen szabályellenes,de van egy rakás olyan rendőr, aki ilyen nem köcsögöl - főleg, ha látja, hogy normálisan állnak hozzá. Megállapítja ki volt a hunyó és kitölteti a betétlapot és nem büntet meg. Nem volt szerencséje a párodnak.

2014. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!