Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lehet a hibálya az elektrom...

Huszti Tibor kérdése:

Mi lehet a hibálya az elektromos kerékpáromnak? Kérem írjon aki ért hozzá van tapasztalata szerelés szempontjából. Többi lent.

Figyelt kérdés

Lenne egy alfa centauri 36 voltos kerékpár aminek a hátsó kereke olyan mint ha fogna a fék.Megnéztem a hátsó motor és vezérlő szálakat,nincs kontakt hiba.Ha húzzuk a gázt nem indul el,nehéz a kerekeket is forgatni.Ha a 3 vastagabb szálat széthúzom ami a motorhoz megy akkor nagyon könnyű hajtani.Ha össze van kötve a 3 szál,akkor még az akkumulátor eltávolítása után is nagyon nehéz tekerni a pedált,mintha fogná egy mágneses mező a kereket,de akku sincs benne.Mit tegyek?Mi lehet a hiba?

Én a vezérlő egység hibályára vagy a hall jeladó hibályára gondoltam.Ha nincs áram alatt akkor minek fogja a motort a mágneses tér?



2014. márc. 28. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Így nehéz megmondani, látni kellene és kiméregetni! Ha a visszatápláló rendszerben zárlat van, akkor is megfoghatja a kereket, olyankor úgy működik, mint az örvényáramú fék, és akku se kell hozzá.


Szerintem.


U.i: Mindig agybajt kapok ha valaki nem ismeri az ly-t, de te már túlzásba viszed! A "hibálya" pontos jével írandó: hibája, hibájára.

:)

2014. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javítást,már egy kicsit idegesít a kerékpár ezért néha nem figyelek igazán oda hogy hogyan kell írni.

Kisvárdán lakom,nem igazán ért itt senki hozzá.

Elvileg kimértem a hall jeladót ami 3.35 voltot mutatott ha forgattam a kereket ha nem.Az 5-ös vezérlő kötegből a fekete és piros bekötve maradt,a multiméter mindhárom ágon 3.35 voltot mutatott/multiméter fekete vezeték a feketéhez érintve,a piros vezetéke pedig vagy a kék,vagy a zöld vagy a sárga vezetékhez,mindig 3.35 volt volt rajta ha volt forgatva a kerék ha nem/ elvileg ott szaggatottan kellene kiadnia 4.25-5 voltot a kerék forgatása közben.Ez volt leírva a bolthely.hi oldalán az elektromos kerékpár segédletek címszó alatt.Elvileg ezek szerint a hall jeladó hibás de aggaszt hogy ha akku sincs benne és elkezdem forgatni a kereket akkor nagyon nehéz megindítani is a forgó mozgást olyan mint ha állandó mágneses tér fogná a kerekeket.Ez normális dolog?Meg kellene nézni egy másik elektromos kerékpárt hogy ott is ennyire fogja a kerekeket de szerintem nem mert akkor ha lemerül az akku akkor nagyon nehéz lenne hajtani.

2014. márc. 29. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A remanens (visszamaradó) mágnesesség létező dolog.
2014. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem de hol marad vissza?A motorban?Ha kikötöm a 3 vastagabb vezetéket ami a motorhoz megy akkor megszűnik és könnyen forog a kerék.Ahogy visszakötöm ismét nagyon nehéz forgatni a kereket.Ha az akku nincs benne akkor is ugyan ez a helyzet.Arra gondoltam hogy valami fogyasztó fogja meg a kerekeket,elvileg ha tekerem akkor vissza tölt de ha egy fogyasztó is van az éramkörön akkor ha nincs benne akku akkor is foghatja a motort mikor forgatom a kereket mert áram indukálódik és úgy működik mint egy generátor.Ez nem 100% de így gondolom.Lehet a vezérlő elektronika hibás?Ezen keresztül mennek a vezetékek.
2014. márc. 30. 09:40
 5/7 anonim ***** válasza:
A vezérlő szállt el,nekem Velox elektromos van, az is ezt produkálta. Amikor a "gázt" húzod, nem több voltot adsz neki, hanem a frekit nőveli, azért gyorsul. A vezérlő doboz (aluminium) szállt el, abban keresgélj.
2014. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Marianna93 válasza:
Valki tudna nekem segíteni van egy lofty 026 ebicajom és a mai nap folyamàm valami lett vele a gàzkart mikor behúzuk a hàtsó kerek kitàmasztva is lassan mozog ha pedig leengedjük a földre akkor egyàltalàn nem bír elindulni valaki nem tudja mi lehet a baj?
2019. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Marianna, vagy az aksik mentek tönkre, vagy pedig vezérlő-hiba, esetleg vezetékszakadás. Szervízessel nézesd meg mindenképp.
2019. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!