Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet-e járógipszben automata...

Lehet-e járógipszben automata váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés

18 éves múltam. Autóra meg van jogsim. 1,5 hónpa sportolás közben súlyos boatörést szenvedtem a BAL lábamon. A fekvőgipszet holnapután délután veszik le. Szinte biztosan járógipszet kapok. Ezzel mehetnék iskolába.

Vonattal járok.A vasútállomás kb. 4 km-re van tőlünk, míg a (másik településen a) sulitól is kb. 2 km-re.


Szabad-e járógipszben autót vezetni?



2014. nov. 26. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, semmilyen gipszben nem lehet vezetni
2014. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Ha a bal lábad sérült és automata váltós az autó, akkor vezetésre alkalmas állapotban vagy, mivel a bal lábad sérülése nem hátráltat a vezetésben, mert nincs kuplungpedál amit kezelnie kéne.
2014. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
szerintem is lehet.vezetésre alkalmas állapotban vagy,ha a csendőr másképp gondolja akkor bizonyítsa be.
2014. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem lehet mert gátol, és van is benne valami.


Csak egy kis szösszenet. Egyébként oktatáson (nem egy kategóriát végigjártam) kategorikusan azt mondják, hogy semmilyen gipszben nem lehet. Erre illene 18 évesen emlékezni;)

2014. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
a felkötött kéz az más lapra tartozik.
2014. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A cikkben kéztörésről van szó. Viszont idézném a cikk által említett kresz szabályt:

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.


És a b) pontnak megfelel, ha automata és a bal lába sérült. Éppen ezért vezethet automatát mozgáskorlátozott személy is akinek az egyik lába le van bénulva, mert csak egy láb kell a vezetéséhez.

2014. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lennétek szívesek tovább olvasni:)

Alatta a lábtörésre is kitérnek, pont ugyanez a helyzet, bal láb, automata váltó, mérlegelhető, de büntetne érte a rendőr. És szerintem abszolút jogosan

2014. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van, vezethetsz! Hivatalosan is, és fizikailag is!

Én már többször is vezettem (ráadásul) bal lábbal automatát, mert a jobb lábam volt járóképtelen :)

2014. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A törvény nem tiltja egyértelműen a gipszben való vezetést, csak annyit mond, hogy a jármű biztonságos vezetéséhez szükséges állapotban kell lenni.

Ennek megítélése elsősorban az intézkedő rendőrtől függ, de automata autónál a begipszelt bal láb nem lehet probléma. Főleg, mivel az autóban ülve valószínűleg nem is fogja a lábadon észrevenni a gipszet.

2014. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A jogszabály sehol nem emlit gipszet, vagy ilyesmit. És a rendőr sem büntethet meg érte.
2014. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!