Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet-e járógipszben automata...

Lehet-e járógipszben automata váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés

18 éves múltam. Autóra meg van jogsim. 1,5 hónpa sportolás közben súlyos boatörést szenvedtem a BAL lábamon. A fekvőgipszet holnapután délután veszik le. Szinte biztosan járógipszet kapok. Ezzel mehetnék iskolába.

Vonattal járok.A vasútállomás kb. 4 km-re van tőlünk, míg a (másik településen a) sulitól is kb. 2 km-re.


Szabad-e járógipszben autót vezetni?



2014. nov. 26. 12:39
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szakorvosként én nem támogatom a vezetést begipszelt lábbal. Még akkor sem ha a törvény egyértelműen nem tiltja. Ráadásul az is igaz, hogy autómata váltós autónál a bal lábat nem terheli. A tömegközlekedéssel való utazást sem nagyon ajánlom. Ugyan az is igaz, hogy lényegében további hetek kihagyása az iskolából nem szerencsés. Az iskolába a láb felpócolása ajánlott, de nem mindig megoldható. A tömegközlekedési eszközökön való utazás esetében meg talán a vonat "kényelmesebb" lehet. A négyes üléseknél kicsit tágabb a hely mint a buszokon amelyeken már szinte kizárólag csak szűk kettes ülőhelyek vannak. De az is tény, hogy napi 4+2 km gyaloglás begipszelt lábbal nagyon rossz. (Ki kell ilyenkor használni


Hogy haladsz a gyógyulással?

2014. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!