Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Buszsáv használata büntetés?

Buszsáv használata büntetés?

Figyelt kérdés
Heló. Ma Bp-n mentem autóval és sajnos nem tudtam hol kell leforduljak igy amikor szaggatott lett a buszsáv átsoroltam de csak 900m múlva fordúltam le , addig volt 3-4 kanyarodasi hely . E miatt kaphatok e birsagot hogy kesőbb fordúltam le ?

2014. nov. 30. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Elvileg nem szabad használni, de ha a lekanyarodáshoz kihagyhatatlan, természetesen nem büntetnek meg.
2014. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha felvett a kamera hogy olyan helyen vagy a buszsávban ahová szabályosan nem kerülhettél akkor simán megbüntethetnek.
2014. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
lekanyarodtam de nem az első lehetőségnél ami volt hanem 4.nél kb ezért nem tudom.
2014. nov. 30. 18:14
 4/9 A kérdező kommentje:
ahol szaggatott lett a buszsáv tehát bemehetek bementem , de nem az első nél fordultam le jobbra hanem a 4. lehetőségnél. Ez most vasárnap este volt, akkor valószínűleg megbüntetnek és mennyibe kerül ha igen ?
2014. nov. 30. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Simán megbüntethetnek, mivel nem az 1. lehetőségnél fordultál le, így 3 saroknyi távon használtad a buszsávot jogosulatlanul. A büntetés 20000 forint (helyszíni esetén csak 10000).
2014. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen értelek hát nem oda valósi vagyok így nem tudtam bár gondolom ez nem ér semmit,és mi alapján büntetnek meg kamerafelvétel ? Illetve mennyi ennek a valószínűsége esős idő volt meg este már.
2014. nov. 30. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Oké, nem oda valósi vagy, de ha láttad, hogy az első utcánál mégsem kell lefordulnod, akkor miért nem mentél vissza a "külső" sávba?

Amúgy írták, e miatt él a bünti - ha be volt kamerázva a buszsáv.

2014. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szabály: buszsávot csak lekanyarodáshoz szabad igénybe venni, abban folyamatosan haladni tilos.

Olyan esetekben, amikor a buszsávba szabályos körülmények között - szaggatott vonalnál, záróvonalat nem sértve - behajt a jármű vezető, a buszsávot csak jobbra szabd elhagyni, de azt az első lehetőségnél kötelező jelleggel meg kell tenni.

Ez a hely lehet útkereszteződés, de lehet egy parkoló bejárat, a lényeg, hogy a buszsávot jobbra el kell hagyni, abban közlekedni tilos...


Buszsávban indokolatlanul hosszú haladásért lehet bírságot kapni. (ez nem azt jelenti, hogy biztos küldik a csekket, de 3-4 helyen is szabályt sértettél a leírásod alapján)

2014. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat , akkor ha nem jön csekk örülök hogy megúsztam , ha jön akkor elmegyek és befizetem illetve legközelebb majd akkor megyek át mikor kanyarodnék és van szabályos lehetőség.
2014. nov. 30. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!