Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Postai nyomkövetés szerint...

Postai nyomkövetés szerint címzett olvashatatlan s azonnal visszavitték a repülőtérre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 11. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Uzsgyi a postára, a tracking number alapján nyilatkozz, hogy az a tiéd, és hozzák ki. Vagy valami ilyesmit biztos lehet. A lényeg, hogy irány a Posta, azt hiszem az Orczy téren van a külföldről érkező csomagok elosztója.
2014. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Tegnap ment ki a csomag a központi postába 11:44 kor.

A nyomkövetésben ez szerepel:

2014.12.10

11:44 Budai Központi Kézbesítő Posta

Küldemény információ:

Kézbesíthetetlen / Undeliverable

Kiegészítő információ:

cím nem azonosítható


Még aznap este 17:10-re odamentem a 20 óráig nyitvatartó postahivatalbam, erre közölték, hogy már visszaküldték a repülőtérrre.

Van esélyem valahogy visszaszerezni?

2014. dec. 11. 13:29
 3/19 A kérdező kommentje:

Emailt is irtam, amire nem válaszoltak.

felhivtam őket, azt mondták utána nézznek és visszahivnak.

De azóta csend van.

Az eddigi hozzállás alapján attól félek, hogy mire visszahivnak csak azt mondhatják, hogy már repül is kifele az országból.

Tudok még tenni valamit, hogy csökkentsem ennek az esélyét?

2014. dec. 11. 13:30
 4/19 anonim ***** válasza:
Akkor tegnap addig kellett volna verni az asztalt, amíg valamit tesznek. Amit lehet jegyzőkönyveztetni, nyilatkozatot aláírni, hogy a tiéd, stb. Nem hiszem el, hogy nem lehet két kattintással "visszarendelni" a csomagot. Felajánlhatod, hogy nem kell még egyszer kihozni, elmész érte. Amúgy meg mutasson bizonyítékot, hogy olvashatatlan, vagyis inkább helyezz kilátásba feljelentést. Nekem már sikerült kirúgatnom kézbesítőt, amiért lenyúlta a küldeményt amit feladtam. Külföldi cégek nem kézzel szokták írni a címzést, hanem rányomtatják azokat az adatokat, amiket te megadsz. Olvasni azért csak tudnak a postai alkalmazottak...még az is lehet, hogy szépen lenyúlták, aztán ezzel a kamu indokkal takaróznak.
2014. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Annyiból nehezebb az ügy, hogy összesen 4 csomagról van szó.

Az értéke egyenként 15 000 Ft...

Ebben a pillanatban mit javasolsz?

Hol fenyegetőzzek?

És ez nem is sima alkalmazott volt akihez eljutottam, hanem vezető...

2014. dec. 11. 13:48
 6/19 A kérdező kommentje:

Szóval a pontos menet az, hogy jött 3 db csomag amit hetek óta figyelek a nyomkövetésben, hol tart.

Erre kedd este otthon látom, hogy csimzett olvashatattlan s a központi postán van.

Azonnal írtam emailt.

tegnap kinyomtattam mindent, hogy bemegyek a postára és akkor látom a nyomkövetésen, hogy a negyedik csomagom egy nappal később szintén ugyanilyen megjegyzéssel ugyanott landolt.

Akkor mentem be tegnap 17.10 kor a postára mind a négy azonosító számmal, de mindre azt mondták, hogy visszaküldték.

ma reggel írtam újabb emailt ahol már mind a négyet felsoroltam és azt is kértem, hogy milyen névre cimre küldjék ki újra.

Se arra se a 2 nappal korábbi emailre azóta se jött semmiféle válasz, csak egy automata üzenet akkor rögtön, hogy vették.

Ma reggel kb. 9 órakor fel is hívtam őket, ahol utána néztek s csak azt tudták mondani, hogy visszaküldték a repülőtérre és utána néznek mit lehet tenni és hívnak.

telefonban is megadtam a nevemet és a címet amire eredetileg kérve volt.

(és ahova több hasonló küldeményt korábban már sikeresen megkaptam)

Azóta csend van, pedig 5 órának sok mindenre elégnek kellett volna lennie.


Szóval mi a javaslat mostantól tehetek még valamit?

4 db egyenként majdnem 15 000 Ft értékű csomagról van szó, vagyis majdnem 60 000 Ft az érték...

2014. dec. 11. 13:56
 7/19 A kérdező kommentje:

Megfogadtam a tanácsodat illetve alkalmaztam a pillanatnyi helyzetemre.

Ura felhívtam a postát ezúttal más ügyintézői számon.

Ő már nem azt mondta, hogy utána jár hogy mit tud tenni s visszahív az eredményről, aztán meg nem hív, hanem szintén felírta az azonosítókat és a

2014. dec. 11. 14:46
 8/19 A kérdező kommentje:

cimemet s igéretett tett hogy visszaforditja.

megnézte még az országban van.

Vajon mennyire bizhatok ebben, és hogy nem az lesz hogy jön egy üzenet, hogy bocsi, már ballisztikus pályán halad kina felé?

2014. dec. 11. 14:48
 9/19 A kérdező kommentje:

Felhívott a hölgy, nagyon kedvesen, és azt mondta elintézi, visszafordítja a csomagot, de csak házhoz lehet kézbesíteni.

(Postán maradóra volt)

Korábban ugyanez a tartalmú csomag postára jött és nem volt gond, nem tudni most miért az.

Ugyanakkor - fura módon - ha senki sincs otthon, akkor visszaviszik a postára, és úgy már át lehet venni...


De ez még érthető is, mármint maga a folyamat.


Remélem, abból nem lesz balhé, hogy én nemrég felhivam a postát más számon és visszairányítattam az eredeti postára...


Mindesetre azt javasolta, naponta nézzem a nyomkövetést, és bármi van, azonnal ugorjak...

2014. dec. 11. 15:55
 10/19 A kérdező kommentje:

aj jaj jaj


rosszul áll a szénám:

2014.12.09

12:30 Budai Központi Kézbesítő Posta

Küldemény információ:

Kézbesíthetetlen / Undeliverable

Kiegészítő információ:

cím nem azonosítható

2014.12.10

21:36

Küldemény információ:

Kimenő küldemény vámkezelve / Outbound item customs cleared


Ha vámkezelik, már rakják is fel a gépre?


Vagy talán még nem?

2014. dec. 11. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!