Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagyon félek a vezetéstől...

Nagyon félek a vezetéstől (megtanulni), ez ugye nem normális?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok és gyakorlatilag az egész környezetemben csak nekem nincs még jogosítványom. Mindig féltem a vezetéstől, és fogalmam sincs miért. Mindkét szülőm és testvéreim is jól vezetnek...

Nincs semmilyen fizikai akadálya a dolognak, a szemem is kiváló, és sportoló vagyok.

De valamiért félek a forgalomtól, hogy gyors reakciók kellenek, ügyesség.

Hallottatok már ilyenről? Mi a "gyógymód"?

Szeretnék egyszer megtanulni vezetni én is!


2015. jan. 4. 19:44
 1/7 egySanyi ***** válasza:
100%
Fogorvoshoz is általában félve megyünk és...
2015. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha így érzel szerintem ne erőltesd. Nem mindenkinek való a vezetés. Csak azért, mert a családban, haverok, mindenki már vezet, sőt ugye férfi vagy, ne hajszold bele magad, ha nem érzed biztonságban magad a helyzetben. Lehet jogsi nélkül is élni! :-)
2015. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Topor G ***** válasza:

Én is 26 voltam amikor jogsit szereztem, és pont ugyanez volt az érzésem...

A szabályokat és az autó vezetésének technikáját készség szinten meg kell tanulni. A rutin megszerzése a kötelező óraszám alatt nem lehetséges. Ha kell, vegyél pótórákat. Jó, ha az embernek türelmes, normális oktatója van.

A jogsi kézhez vételétől igyekezz minél többet vezetni, ismerős terepen, nappal, rövid utakon. Nem kell száguldani, nem kell az utakon látott rossz "stílusokat" követni. Ez egy készség, amit teljesen el lehet sajátítani, éppen mint a legtöbb sportot. És a baleset esélye se nagyobb: a te általad űzött sportnak nincs sérülés veszélye? De helyes technikával és a szabályok betartásával el lehet kerülni, legalábbis minimálisra csökkenteni a kockázatot!

2015. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el. Aztán kellő önkritikával állapítsd meg hogy félsz e még. Ha igen hagyd abba. Ha nem akkor hajrá. De félve ne vezess mert nem lesz jó vége.
2015. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 20 éve van B jogsim, mostanában csinálom a C+E-t, és be vagyok tojva a vezetéstől.

De gondolom 20 év múlva megint más lesz. :)

2015. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dirtboy ***** válasza:
100%

meg kell próbálni,azért félsz mert ismeretlen számodra és nem bízol magadba.

el kell kezdi ki kell próbálni milyen és aztán ha xy levezetett óra szám után is azt érzed hogy nem kell ez neked akkor abba hagyod.

szerintem sokan félve kezdik el de próbálkozás nélkül feladni marhaság.

2015. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neharagudj, de nem túl normális hogy félsz a forgalomtól, bár vannak ilyenek, ismerek én is ilyen embereket. Próbáld meg azért, hátha rájössz, hogy nincs is mitől félni.
2015. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!