Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gépjárművezetői kártyát ki...

Vizéli László kérdése:

Gépjárművezetői kártyát ki lehet állíttatni GKI vizsga nélkül is?

Figyelt kérdés
2015. jan. 5. 18:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Fórumokon itt ott azt olvastam hogy csak teherautókhoz buszokhoz kell vizsgázni. Lehetőségem lenne sárga villogós autóval kísérőnek menni túlsúlyos kamionokat kisérgetni, viszont azt mondta a sofőr akit kisérnék hogy kell Gépjárművezetői kártya. Ezt a kártyát ki állíttathatom GKI vizsga nélkül is? konkrétan nem találtam neten róla semmit, hiába barátom a google. Egyik helyen azt írják a kártyát a GKI vizsgával adják a másik helyen meg ki lehet. Valaki esetleg tud erről valamit?
2015. jan. 5. 18:52
 2/3 krissztus ***** válasza:

Fórumokon itt ott azt olvastam hogy csak teherautókhoz buszokhoz kell vizsgázni. Lehetőségem lenne sárga villogós autóval kísérőnek menni túlsúlyos kamionokat kisérgetni, viszont azt mondta a sofőr akit kisérnék hogy kell Gépjárművezetői kártya. Ezt a kártyát ki állíttathatom GKI vizsga nélkül is? konkrétan nem találtam neten róla semmit, hiába barátom a google. Egyik helyen azt írják a kártyát a GKI vizsgával adják a másik helyen meg ki lehet. Valaki esetleg tud erről valamit?


.......................................................

nos alapok egyes . van jogsi : b c e kategoria

mindent tgk vezetőnek ma már kell legyen söför digitális tachograf kártyája ,ez a soför munka tevékenységét igazolja vezetés állás pihenés !

gki ez egy kulön tanfolyam a szabályokrol megint csak a soförnek kell ez egy igazolvány c e d -kategoriásoknak.

páv 1 2 3 megint sofört érinti ez neked nem kell ugy szintén .

amit az illető mondot szerintem egy nagy butaság , van a menetlevél beirja kisérő személy adatai és ennyi.

vagy max egy papirt te ott vagy mint gépkocsi kisérő személy a cégnek melozol.


de mivel b c d jogsid nincsen igy nem hiném érintene téged a sofőr kártya vagy a gki....mond meg neki szedje magát össze :)

2015. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen tisztázódott a dolog, kis félreértés történt. Azt hitte már folyamatban van a c jogsi, és ahhoz úgyis ki kell váltani. Ha dolgozni akarok neki. Ez még odébb lesz :) Köszi a válaszod.
2015. jan. 13. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!