Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok igazságosna...

Mennyire tartjátok igazságosnak, hogy nem lehet az új kresz kérdéssorral tesztelni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem lehet az új kérdésekkel gyakorolni, remélem azért lesz e téren változás, mit gondoltok? A változtatással nincs bajom, csak hogy nem lehet gyakorolni az új kérdésekkel...

2015. jan. 4. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a közlekedés alaplogikája nem változott, legfeljebb néhány részletszabály. Így végső soron csak jobb szűrő lesz ez a teszt: aki csak bizonyos kérdésekre megjegyzi a választ, ám a KRESZ, mint nagy egész logikáját nem érti, az kevésbé tud majd az utakon alkalmazkodni egyes váratlan szituációkban vagy szokatlan közlekedésszervezési megoldások esetén. E szempontból tehát inkább össztársadalmi szinten előnyös, ha nem ismert a lehetséges kérdések listája. Más kérdés, hogy idővel elölről kell kezdeni az egészet, hiszen az összeírt kérdések alapján hónapokon belül kijöhetnek új gyakorlóprogramok.
2015. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Többszörösére nőtt a kérdések száma, ezért a tesztelés lassacskán teljesen értelmetlenné válik. Eddig volt vagy ezer kérdés, ha jó nagy feneked volt, leültél és annyiszor gyakoroltad őket, amíg már a füleden is képes szituációk jöttek kifelé. Aztán megtanultad, melyikre mi a válasz. Így, hogy sokkal több kérdés van, már nem nagyon van esélyed rá, hogy vakegér módjára bebiflázad az egészet. De óriási szerencse, hogy a KRESZ alapelvei változatlanok: még mindig az úttest jobb oldalán kell haladni, a lámpa piros jelzésére kell megállni meg ilyenek. Ha érted a szabályokat, meg tudod oldani a feladatokat, ha meg a kérdésekre magolod be a helyes válaszokat, az nem ér semmit.
2015. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kreszt tudni kell..legalább a vizsgán.

Majd meglátod, hogy kemény helyzetekben nincs lehetőség sem megkérdezni, sem lapozgatni..ott azonnal dönteni kell..ráadásul helyesen.


szerintem nagyon helyes, hogy több kérdés lesz, mint eddig.

nincsenek nagyon úk kérdések, csak rafkósan teszik fel őket..a megértéséhez is idő kell..


szóval, ha vágod a hatályos kreszt, akkor símán átmész..

2015. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy be akartam tanulni a válaszokat. Eleve úgy kezdtem el tesztelni a régivel, hogy a könyvet nagyon alaposan árrágtam, bizonyos részeket 2-3-szor is elolvastam. Csak ahogy utolsó fogalmaz, lehetnek "rafkós" kérdések, és hiába tudok valamit jól, lehet olyan, hogy behúz a csőbe.

Például az új képeknél nem vette észre egyből a kottajelet az egyik járműnél, élőben pedig nyilván észrevenném, hogy szirénázik az autó. De mindegy, tesztelek a régivel…

2015. jan. 4. 17:01
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Ha megtanultad a szükséges szabályokat, akkor nem mindegy, mik a kérdések?
2015. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!