Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek Budapesten,...

Szerintetek Budapesten, Miskolcon, vagy Egerben könnyebb a B kategóriás forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Ha lehet írjátok le a tapasztalataitokat is.

2015. jan. 8. 21:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Miért, ha azt mondom, hogy Kőszegen akkor elmész oda? :D
2015. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 dirtboy ***** válasza:
100%

én miskolci pályán csináltam de mivel nem vizsgáztam budapesti pályán, sem egri pályán így nem tudom hogy azok milyen szintűek.

szerintem pesti a legnehezebb a zsúfolt forgalom,sok villamos,troli stb és a milliónyi útca miatt.

2015. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egri vagyok, most fogok vizsgázni, szerintem Pest tuti, hogy nehezebb, ott sokkal bonyolultabb kereszteződések, nagyobb utak, nagyobb forgalom, villamosok vannak.

Miskolc talán valamivel könnyebb, bár villamos ott is van, meg nagyobb város, nehezebb megtanulni az összes komolyabb kereszteződést, plusz ugye ott is van villamos is.

Én nem mennék sehova máshova innen, na persze azért is, mert az itteni kereszteződéseket alapból jobban ismertem már a vezetés előtt is.

2015. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten tanultam, ott is vizsgáztam elsőre mindenből.

Nem tudom, Egerben vagy Miskolcon megbuktam volna-e.

2015. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés megválaszolhatatlan, mert az relatív, hogy a vizsga nehéz, vagy sem.

Egy kis városban könnyebb lehet a közlekedés, de még ott is meg lehet bukni, aki viszont egy nagyobb, összetettebb forgalmú városban tanul, lehet nehezebb dolga lesz, de megtanulja a bonyolultabb forgalmi helyzeteket is kezelni.

Hosszú távon gondolkozva ki járt jobban:

- aki egy kis városban sikeresen levizsgázott, de nem mer bemenni egy nagyobb városba, ahol villamos, buszsávok, kerékpárutak, kerékpársávok, nyüzsgő tömegek között kell immáron egyedül ellavírozni, vagy

- aki egy nyüzsgő nagyvárosban, oktató mellett megtapasztalta, és megtanulta a nagyvárosi közlekedés alapjait?


3-4 sávos utakról szabályos kanyarodás, villamosok, trolibuszok, buszsávok, nyitott kerékpársáv, zárt kerékpársáv, kerékpárút, többsávos körforgalom, nyüzsgő gyalogosok, csúcsforgalomban araszoló autók - ki jár jobban, aki még az oktatója mellett tapasztalja meg ezeket, vagy majd csak magára hagyva, egyedül kell átmenni egy nagyvárosi csúcsforgalomban?


A KRESZ tanulható, ahol bonyolultabb közlekedési helyzeteket meg tudnak mutatni a tanulónak, ott többet fog megtanulni, megtapasztalni.

Nagyon sok olyan jogosítvánnyal rendelkező van, aki sikeresen levizsgázott egy relatíve egyszerűbb közlekedéssel bíró városban, de a jogosítványa birtokában sem mer bemenni olyan helyekre, ahol villamosok is járnak, több sávból is lehet balra kanyarodni, vagy "spirális" körforgalmakon kell keresztül menni.

2015. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Én Egerben tanultam vezetni és ott nem volt olyan vészes. Van pár környék ahol néhány irányból nem mindig egyértelmű, hogy most kinek is van elsőbsége, vagy hogy bemehetsz-e oda, de csak pár ilyen van. Az útvonalak egyszerűek, a forgalom sem vészes. Talán ami nehézséget szokott okozni pár embernek az az, hogy több útvonalban is van, hogy emelkedőn kell megállni lámpánál, és vannak akik ilyenkor nehezen indulnak, de ezeket leszámítva semmi nehézség nincs. Egerben villamos sincs uh az sem probléma. Pestről semmilyen infóm nincs és Miskolcról is csak meséltek de én Egert ajánlom.
2015. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Budapest a legszivatósabb forgalom szempontjából.


A vidéki nagyvárosok amolyan szanatóriumok a pesti forgalomhoz / ritmushoz szokott sofőröknek.


Pl: pénteken vezettem BAZ megyében. Miskolcon és környékén mentem keresztül, és fura volt, hogy mennyivel nyugodtabban közlekednek ott az emberek.


Én a szokott pörgős kicsit nyomulós vezetésemmel abszolút kilógtam, de kb ilyen tapasztalatom volt pár évvel ezelőtt Nyíregyházán is.

2015. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten a legnehezebb, ez egyértelmű.
2015. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Szerintem Budapesten érdemes csinálni, mivel aki Pesten tud vezetni, annak máshol is menni fog. Mivel nyilván Pesten a “leggázabb” a közlekedés.
2021. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Több embertől hallottam, hogy Budapesten jó megtanulni vezetni, pont azért, mert sok a forgalmi helyzet, lehet, hogy szívatós, de hosszú távon jobb, mint a könnyű terep.
2021. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!