Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol/hogyan tudom ellenőriztetn...

Hol/hogyan tudom ellenőriztetni hogy valaki jogosan használ mozgássérült parkolót?

Figyelt kérdés
Adott egy zsúfolt lakótelep mozgássérült parkolóval.Adott egy lakótárs akinek szemmel láthatóan FIZIKAILAG semmilyen mozgáskorlátozottsága nincsen.Hol lehet megnézetni jogosan használja-e mások elől a parkolót?

2015. jan. 12. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Na ismét egy önkéntes igazságtevő!Foglalkozz inkább a saját dolgoddal...
2015. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Azért tart ott a világ, ahol, mert sokan csak a saját dolgukkal foglalkoznak. Én örülök, ha valaki rászól a szemetelőkre, leállítja a buszmegállóban lökdösődő kölyköket mielőtt valamelyik az úttesten köt ki, és egyáltalán nem zavar, ha felhívja egy rendőr figyelmét a mozgássérültek számára kijelölt helyet csalással elfoglalókra.

Szerintem ugyanis csak rendőr ellenőrizheti az igazolványt, és azt, hogy valóban a mozgássérült személy szállítására használják-e éppen a kocsit. Tehát ha van egy mozgássérült gyerek a háztartásomban, természetesen leparkolhatok este a kijelölt helyre, hiszen reggel onnan indulok majd vele az iskolába. De napközben már nem használhatom a kártyát, csak mikor délután újból a csemetét fuvarozom.

2015. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Pont az a baj hogy azért tartunk ott ahol mert mindenki a másikkal van elfoglalva...
2015. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen megteheted.

Ha sem érkeztekor nincs a kocsiban a jogosult, sem induláskor, akkor jogszerűtlenül parkol ott.

Az, hogy amikor te látod a fitt fiatalembert, még nem jelent semmit.

Volt, hogy leordította egy ilyen önkéntes rendőr a fejemet, mikor beálltam ilyen helyre. Mutatom a kártyát. Erre még jobban üvölt, hogy csaló vagyok.

Egy barom lehetett, mert akkor sem csendesedett, amikor pár perccel később két vak gyereket ültettem be.

2015. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a gondom hogy az úriember láthatóan nem mozgáskorlátozott, viszont van a lakótelepen sok olyan aki viszont igen és nem tud a ház előtt leparkolni.Az bosszant hogy lehet jogtalanul használja a parkolót míg másnak valóban szüksége van rá.És igen nem csak a saját dolgommal foglalkozom ,hál isten sokan vannak ezzel így :)
2015. jan. 13. 06:27
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért az szép, hogy azok a válaszok kaptak jobb értékelést, amik támogatják az illetéktelen használatot.


sajnos ellenőrizni nem nagyon tudod. Egyrészt a normális válaszok szerint valóban használhat egészséges ember rokkant helyet, ha rászoruló embert szállít, de csak akkor. Tehát az esetedben az egészséges ember használhatja azért mert a felesége mondjuk rokkant. Persze egyedül akkor se állhatna be. Csak hát erre meg ugye azt fogja mondani, hogy a következő induláskor viszi magával, amit nem nagyon lehet megfogni. Viszont ahogy használják a jogosulatlanok, úgy tudnak kártyát is szerezni (lásd Liptai Klaudia pl., de említhetnénk a sokmilliós sportkocsikat is).

Annyit tehetsz, hogy bejelented a rendőrségen, hogy visszaélést sejtesz. Csak szerintem nem fogsz visszajelzést kapni, hogy foglalkoznak-e egyáltalán a dologgal, vagy mi lett az eredmény

2015. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az szép, hogy azok a válaszok kaptak jobb értékelést, amik támogatják az illetéktelen használatot.

"

Egy db 100%-os van, az enyém. A többi erősen le lett pontozva. Hol is támogatom én az illetéktelen használatot? Sehol. Csak tudod sehol a világon nem volt olyan könnyű dolga a Gestaponak, mint nálunk. És ez megy ma is.

Ha egy érintet szól a hatóságnak, teljesen természetes.

De ezek a leselkedők nem állnak a szívemhez közel. Lát valamit, de nem az egészet. Neki már ez elég ahhoz, feljelentgessen.

2015. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit tehetsz, hogy bejelented a rendőrségen, hogy visszaélést sejtesz. Csak szerintem nem fogsz visszajelzést kapni, hogy foglalkoznak-e egyáltalán a dologgal, vagy mi lett az eredmény"

De, foglalkoznak vele. Dolgoztam egy helyen, ahol előttünk volt egy roki parkoló. Az egyik bácsi naponta hívta ki a rendőröket, s azok naponta ki is jöttek.

A fickó olyan szorgalmas jelentgető volt, hogy akkor is rendőrért kiálltok, amikor szintén a házban lakó, súlyos mozgáskorlátozott beállt "az ő helyére".

Persze ilyenkor a rendőrök nem bírságoltak. Sajnos őt sem.

2015. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!