Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Volt régebben, talán 1 éve egy Opel Kadett-em, amit feltettem netre eladásra, jelentkeztek is érte, az illető eljött, kifizette az adott összeget, közölte hogy nincs nála hivatalos adásvételi szerződés(vasárnap este volt) így nem tudtunk sehol se szerezni, írtunk egy ideiglenes papírt amit elvitt azzal az indokkal hogy majd holnap visszatér a hivatalos adásvételi szerzdőssel, a pénzt kifizette, de az illető soha nem reagált, telefonon nem érjük el, teljesen nyoma veszett, nem foglalkoztunk vele mert az autó árát kifizette, ma érkezett egy levél hogy le kell adnom a rendszámtábláját az autónak, és bírságra számíthatok ha ez nem történik meg, de az autónak semmi nyoma, mit tehetnék ebbe a helyzetbe? tudom hülye voltam, hogy akkor nem jelentettem fel az illetőt, mit tehetnék az ügyben? köszönöm előre is a válaszokat

2014. nov. 21. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Papíron amit írtatok mi szerepel? Fontosabb adatait azért remélem elkérted és ellenőrizted...

Ezzel a papírral mehetsz a rendőrségre, és azzal a szöveggel amit leírtál, hogy nem volt adásvételi. Ugye bár te is hibás voltál, mert szómiszó adásvételi nélkül üzleteltél, kis rosszindulattal orvgazda is lehetsz.

De én bemennék tisztázni magam a rendőrségre...

2014. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Még jó, hogy közben nem jött néhány zsírosabb gyorshajtás. Vigyázni kell az ilyennel. Most valóban menj be a rendőrségre, és próbáld meg tisztázni magad.
2014. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
kb 3 évig volt enyém az autó folyamatosan fizettem rá, de ahogy megtörtént ez az eladás dolog az illető telejsen eltünt és most így belekeveredtem ebbe
2014. nov. 21. 17:01
 4/12 egySanyi ***** válasza:
Hihetetlenül felelőtlenül jártatok el annak idején. Biztosítás volt a gépen? Biztosító még nem jelentkezett?
2014. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Volt rajta, azokban a napokban járt le amikor eladtuk az autót
2014. nov. 21. 17:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy is fizettem az autó után biztosítást hogy már nem is volt nálam.
2014. nov. 21. 17:05
 7/12 egySanyi ***** válasza:
Biztosítás nem szokott lejárni, vagy adásvételivel megszűnik vagy biztosító váltásnál átkerül egy másik biztosítóhoz esetleg ideiglenes kivonásnál szüneteltetik, de akkor is él tovább. Készülj fel egy nagyobb kiadásra, mert a fedezetlenségi díj tovább ketyeg akár napi 200-500Ft.
2014. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg. Fedezetlenségi díj... Szombat délután 4 kor megvettem az autómat, majd vasárnap reggel 10kor kötöttem a biztositas.hu-n. Mikor kijött a csekk, 1400 forint volt felírva fedezetlenségnek...
2014. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fogod az adásvételinek kikiáltot fecnidet és bemutatod a bíróságon is. az ocsmányirodába és a biztosítónál mikor bemutattad, akkor elfogadták? vagy azt se jelentetted, be hogy eladtad a kocsit?
2014. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 egySanyi ***** válasza:

#9


Nincs semmi papírja se, gondolom.


"írtunk egy ideiglenes papírt amit elvitt"

2014. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!