Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerezhetek külföldön úgy...

Szerezhetek külföldön úgy jogsit, hogy Magyarországon élő magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, most nálunk 17 év (néhány honlapon 16,5-öt(!?)írnak), és már régóta tervezik, hogy szigorítják. Én nemsokára elérném azt a kort, amivel a mostani törvény szerint lehetne, de ha szigorítják, beleugrom a Dunába, mert már gyerekkorom óta erre várok, nagyon megkönnyítené a helyzetem. Angolul és spanyolul beszélek, a többi nyelv sem jelentene gondot, de szerintem van direkt külföldieknek, angolul. Csak azt kéne tudnom, hogy jogilag lehet-e ?
2008. aug. 24. 19:33
 1/3 anonim válasza:
100%

Nemfogják feljebb vinni a korhatárt,csak szigorítani a vizsgát,és 17-20év közt próba jogsit kapnál csak.16,5 éves korban kresz vizsgát tehetsz,rutin,forgalom csak betöltött 17el megy.

Külföldön is minden további nélkül csinálhatsz jogsit.(Nekem pl floridai van)

2008. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha MO-n élsz és nincs külföldi lakhelyed, akkor nem lehet külföldi jogsit csinálni. Én is magyar állampolgár vagyok, de usa-ban élek. Tegnap csináltam meg a jogsit, de mindenféle papirokat kértek előtte. Pl. social security-t, hitelkártyát és zöldkártyát. Ha magyarországon élsz, akkor ilyenek nincsenek neked. De ez amerikára vonatkozik. Nem tudom, hogy mondjuk EU-n belül ez hogy működik.
2008. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
hát angliában minden további nélkül beül melléd egy +18 jogsis aztán vezess...meg kapsz gyorsan papírt ha megvan
2009. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!