Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek magyar állampolgárk...

Vezethetek magyar állampolgárként, magyar lakcímmel, Magyarországon nemzetközi vezetői engedéllyel, úgy hogy a magyar vezetői engedélyem orosi érvényessége évekkel ezelőtt lejárt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 02:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.A nemzetközi jogsit azért kaptad, mert van magyar.Ha az nem érvényes, akkor a másik se.
2011. máj. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
na de én nem értem, hát a nemzetközinek nincs orvosi érvényessége ?
2011. máj. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha lejárt hát lejárt.

Akkor is ha hivatalos zulu,urdu és kínai hivatalos engedély még kantoni járásra is hitelesített fordítással.

:p))

2011. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vezethetsz, mivel a külföldön megszerzett jogsira a külföldi jogszabály vonatkozik. Nem kötelező honosítani.
2011. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nemzetközi vezetői engedéllyel? Amit itt Magyarországon adtak ki? Az csak a rendes jogsival együtt érvényes. És mivel neked az nem érvényes, így nem vezethetsz.

Ha viszont másik országból van egy másik jogsid, ami önmagában érvényes, és valamilyen nemzetközi szerződés alapján Magyarország is elfogadja, akkor vezethetsz vele.

2011. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nemzetközi jogsi belső oldalára fel van írva, hogy Magyarországon nem érvényes.
2011. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban nem vezethetek vele. Ezt misem bizonyítja jobban, hogy kaptam egy kis sárga csekket amit be kell fizetnem. :) Hibáztam ! Ez Van!
2011. máj. 28. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!