Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaza volt a parkolóőrnek?

Igaza volt a parkolóőrnek?

Figyelt kérdés
Tanúja voltam ma reggel Debrecenben annak, hogy egy idős bácsi megállt a parkolóban és elment azonnal jegyért. Az automata nagyon közel volt úgyhogy talán ha 1 perc volt az egész, de addigra le volt fényképezve az autója, csak a vitát hallottam meg, más autós is odament aki látta. A lényeg, hogy a parkolóőr nagy magabiztosan hajtogatta hogy ez törvényes, mert a megállás pillanatában!!!! rendelkeznie kellett volna a bácsinak a jeggyel. Ezt nyilván lehetetlen teljesíteni annak pláne aki nem tud mobilparkolást indítani, de még az sem rendelkezik a megállás pillanatában jeggyel, ahhoz is x idő kell, hogy elküldjük az sms-t. Én úgy tudtam mindig, hogy öt perc a türelmi idő.

2015. márc. 13. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint se volt igaza a parkolóőrnek. Van türelmi idő a parkolás megkezdése után és a befejezése előtt is a hosszabbításra.
2015. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem igaz. Mindig a helyi rendelettől függ, mennyi a türelmi idő. Persze a logika azt diktálná, hogy kell türelmi időnek lennie, ezt felülírjàk a minél gyorsabb ellenőrzés kívánalma. Így ugyanis nem kell minden egyes autónál öt percet várnia az őrnek, a kedves autós legfeljebb bemutatja utólag a parkolójegyét. Nem egy szimpatikus hozzáállás, de egy fideszes vezetésű városban nem is vár többet az ember.
2015. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van előző:

[link]

"Elmentem jegyet váltani. Miért büntettek meg ez idő alatt? Nincs türelmi idő?

Az első jegy megváltására nincs, ekkor a leparkoláskor haladéktalanul meg kell váltani a jegyet, mert ha az ellenőr a gépkocsihoz ér, azonnal meg kell kezdenie az ellenőrzést.

A megváltott parkolójegy lejárta után egy óránál rövidebb időre történő díjfizetés esetén 5 perc, egy órára vagy annál hosszabb időre történő díjfizetés esetén 15 perc türelmi idő áll rendelkezésére ahhoz, hogy elhagyja a parkolóhelyet, vagy megváltsa következő parkolójegyét."

Ha lesben áll, akkor akkor az autó otthagyása utáni 10 másodpercben is megkezdheti az ellenőrzést. Ez aljasság.

Csak a parkolás lejártakor van türelmi idő.

Ajánlott sms-ben jegyet váltani, hogy ne büntessenek meg. Tudnám, minek vannak akkor a jegyváltó oszlopok.

2015. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, ez azért megdöbbentő. A parkolóba beálláskor lehetetlen produkálni jegyet és nincs türelmi idő, az elhagyást viszont lehetséges pontosan betartani, de akkor viszont van türelmi idő. Szerintem ez egy bíróságon azért nem állna meg. Ezzel együtt a parkolóautomatákat azonnal fel kellene számolni, hiszen így nem is lehet rendeltetés szerűen használni őket.
2015. márc. 13. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!