Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segítség! Eladtam az autóm,...

KNora kérdése:

Segítség! Eladtam az autóm, de a vevő nem íratja át és halmozza a büntetéseket. Meddig mehet ez még? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elmesélek egy tanulságos történetet az autóeladásról de a „Szegény embert az ág is húzza „ alcímen is futhatna akár.

2014.11. 22-én eladtam szegény öreg Suzuki Swift autómat. Kétgyerekes elvált anyuka vagyok semmi tartásdíjjal és kevéske fizetéssel, a kocsitól is ezért kellett megválnom: nem tudtam fenntartani.

Mivel egy ideje az 123 Autószervíz Kft.-be (Bp.1044. Tinódi S u. 18-22) jártam szereltetni, most is az autószerelőmet Füzéri Lászlót és Dávid nevű főnökét kértem, segítsenek ez ügyben. És ők segítettek is!

Kb. 3 hét múlva László szólt, van vevő, vigyem a szerződést, téli gumit, adja a pénzt. Örültem.

A pénzt (ami összesen 100.000Fft volt) át is adták de a szerződésre várni kellett még kb 1,5 hetet és a vevő hollétéről is csak ekkor értesültem.(magáról az adásvételi szerződésről)

Az eladást rögtön bejelentettem, kiküldték a végzést az okmányirodából is. Minden rendben volt.

2015 január elején kezdtek özönleni a parkolási bírságok. Volt hogy minden nap jött egy csekk, volt hogy a hülyét ugyanazon a helyen kétszer is megbírságolták egymás után… rajtam meg követelik a pénzt.

Az Okmányiroda szerint nem tehetek semmit, de türelem, a kocsit hamarosan kivonják a forgalomból.

123 Autószervíz Kft. emberei összevissza hazudoznak ez ügyben és állítják, a kocsi át van írva. Az új tulajjal, Varga Nándorral együtt, aki szintén jó haverjuk és valószínű, jót röhögnek a markukba.

Még mindig nem tudom, ki használja a kocsit. Átírás sincs, szerintem nem is lesz.

Nekem pedig minden egyes fizetési felszólításra el kell küldenem az adásvételi és az okmányirodai papírokat egy mentegetőző levéllel postán és ajánlva különben egy szép napon majd ezt az egyre dagadó összeget leinkasszálják a bankszámlámról vagy mehetek a rendőrségre valami cserbenhagyásos gázolás miatt…

Több ezer forintos posta és telefonköltségekkel, ügyintézésre pazarolt munkanapokkal nem is számolva.

Az interneten találtam olyan szerencsétleneket, akik már 5-7 éve kénytelenek levelezgetni és magyarázkodni hasonló csalók miatt és nem mindenhol fogadják el a beadott papírokat sem. Inkasszálhatják a bankszámlámat is ,ami katasztrófa lenne mert minden bevételünk oda jön és az sem sok.

Az Okmányiroda szerint türelem, ki9 fogják vonni a forgalomból. A rendőrségi feljelentésen még gondolkozom, nem tudom ez elég jogalap-e.

És addig? Bármilyen segítő tanács érdekel. Nagyon el vagyok keseredve és félek is.



2015. márc. 13. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha neked megvan a papír az okmányirodától, hogy te bejelentetted az eladást, akkor nem kell tenned semmit, hiszen minden tőled telhetőt megtettél.
2015. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De a további életemben már örökre küldözgetnem kell a leveleket és magyarázkodnom?

Mert hallottam hosszú évekig húzódó ilyen ügyekről és sajnos előfordul hogy a vétlen ex-tulajtól vonják a büntetéseket.

Ha csak ennyit teszek, attól még kirángathat a rendőr hajnali 3kor mert a kocsival bűncselekményt követtek el...

2015. márc. 13. 14:18
 3/10 Trafó1 ***** válasza:
Ezért szokták az adásvételin a pontos időt is feltüntetni mostanság, bajod nem less, pénzt nem vonhatnak mert tudod bizonyítani a vétlenséged, a kényelmetlenség meg sajna marad.
2015. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Férjemmel ugyanez történt. Nekünk annyi szerencsénk volt, hogy valamilyen bűnügybe keveredett a kocsi ezért bíróságra kellett menni, ahol a bíró monda ki, hogy semmi közünk a kocsihoz. Onnantól több levelet nem kaptunk.
2015. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Normálisan megírt adásvételivel az eladónak is ajánlott lejelenteni az okmányirodánál, az autó eladását.

Iskolapéldája annak a történeted, hogy mi történhet, ha az eladó befejezettnek tekinti az eladást a fizetés után és nem íratja le a nevéről az autót.

Hosszú idő elteltével már kínlódás az ügy lezárása, és a kiszabott büntetésektől sem biztos, hogy sikerül megszabadulni, a tulajdonosnak küldözgetik azokat.

2015. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet h csak azt kellene "elintézni" hogy elkaphassák igazoltassák. Akkor elvenné a rendőr a kocsit.

Amúgy már feljelenthetem a vevőt?

2015. márc. 13. 14:33
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!

Próbáld leírni még egyszer az egészet, sallangok nélkül, tényszerűen! Ugyanis kissé homályos a sztori, pontosítsd a dolgokat.


"Kb. 3 hét múlva László szólt, van vevő, vigyem a szerződést,"

"A pénzt (ami összesen 100.000Fft volt) át is adták de a szerződésre várni kellett még kb 1,5 hetet"

Csak a lényeg hiányzik, a dátumok!!! Kiss Pista, Gipsz Jakab, 100000Ft, ezek lényegtelen infók!


"Az eladást rögtön bejelentettem"

Mikor? Mikor te vitted a szerződést, vagy miután vártál másfél hetet?


"Még mindig nem tudom, ki használja a kocsit. Átírás sincs, szerintem nem is lesz."

Részedről nincs is jelentősége, hogy ki használja az autót, vagy át lesz-e írva.


"2015 január elején kezdtek özönleni a parkolási bírságok."

Ezeken milyen dátum van? Itt is csak a lényeget hagytad ki!


Feljelentést tehetsz, de mindenképpen ismeretlen tettes ellen. Ugyanis mivel nem ismert, hogy ki vezette a kocsit, az átírás akár meg is történhetett, csak adminisztrációs hiba van valahol, így rágalmazás is lehet a dologból.

2015. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tehát, az eladás dátuma 2014.11.22. 18 óra volt. Mindent a közvetítőn keresztül intéztünk, a vevőt nem is láttam.

A papírt 3 nap múlva vittem le az okmányirodába, lepecsételték, két hét múlva kaptam egy végzést h befogadták és az ügyet átették a vevő lakhelye szerinti (XV.ker) ocsmányirodába.

Az első bírság 2015. jan.4-én jött ami szerint az tilos parkolás 2014.12.05én történt. Akkor már nem volt a tulajdonomban. Papírom is volt róla.

Az utolsó bírság két napja jött, az esemény pedig 2015.01.23-i. Tehát így sem érintene.

Eddig minden levélre válaszoltam és el is fogadták őket. A gond a jövővel van, hogy mi lesz ezután.Tudom hogy jogilag nem vagyok felelős, de olvas csak utána a neten: száz és száz ilyen esetet találtam és volt olyan szerencsétlen, akinek a végrehajtó inkasszálta a bankszámláját is. Én ezt nem engedhetem meg magamnak.

2015. márc. 13. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendőrségen tehetsz feljelentést ismeretlen tettes ellen, többek között azzal az indokkal, hogy az említett bírságokkal téged zaklatnak, holott az autót igazoltan eladtad, és sorozatosan zaklatnak a fizetési felszólításokkal.

A rendőrségnek a hatásköre megkeresni az autót, ha annak szükségét érzik, részedről a lényeg, hogy védve leszel a jogtalan követelésektől.

2015. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bankszámlát kiiktatnám a helyedbe a rendszerből biztos ami biztos alapon, utána pedig irány a rendőrség... esetleg egy ügyvéd mert még az is olcsóbb, mint a sok100ezer a végén esetleg minuszba!
2015. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!