Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy jogsi? Ez reális ár, amit kérnek tőlem?

Figyelt kérdés

10 éve szereztem a jogsimat, de egyáltalán nem vezettem soha, nem volt rá lehetőségem. Most szükségem lesz rá, ezért úgy gondoltam, magánórákat veszek egy oktatótól, mivel ugyanúgy nincs semmi gyakorlatom, mint aki most szerez jogosítványt.

Lehidaltam, mert azt mondta, 3500 Ft egy óra. Ha én 30 órát szeretnék vezetni, az egy vagyon!!!

Reális ez, vagy forduljak máshova, azt mondta, számlát nem tud adni róla, akkor nem kéne hogy kicsit olcsóbb legyen, vagy hogy van ez? Van aki tájékozott ez ügyben?



2015. márc. 17. 09:08
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem tudom van-e több autós iskola a környékeden, de Bp-en is lehet 3000 körül vagy akár alatta is találni vezetési lehetőséget. Szerintem mindenképp érdeklődj több helyen, nekem soknak tűnik a 3500Ft.
2015. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kb 1 éve csináltam, akkor volt 2500 Ft egy óra, de az eléggé jónak tűnt, és kaptam számlát.


Barátnőm öccse vidéken asszem szintén 3.500 -ért csinálta, de drágának számított.



Most kb a 3.000 Ft számít reálisnak, számlával. Viszont úgy vettem észre, hogy azoknak akiknek már van jogsijuk, azoknak drágább az oktatás.


Én náluk voltam:

[link]


Itt 90.000 Ft a gyakorlat ami 30 óra (45 perc egy óra) és így 3.000 Ft. számlával.


Alatta van a gyakorló óra, ami itt is eléggé húzós, ahogy elnézem, tavaly olcsóbb volt kiírva.


Ha belegondolunk, hogy 3.000 a sima óra, akkor nem olyan sok a 3.500. Persze számlával.


Mondjuk nem tudom miért drágább a jogsis oktatása, de passz.

2015. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben jártam tavaly nyáron. 13 éves, sosem használt jogosítvánnyal vettem órákat. Ha jól emlékszem, 2500 Ft-ot fizettem Budapesten.


Én 13 óra után úgy döntöttem, elég volt, és azóta is gond nélkül eljutok A-ból B-be. Nyilván mindanyian mások vagyunk, de nekem sokkal könnyebben ment, mint amikor a jogosítványt csináltam. Talán mert nem kellett parázni, hogy jaj, mivel szívatnak meg a vizsgán. Parkolást is csak annyira erőltettem, amennyire minimálisan muszáj volt.

2015. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Számla nélkül valóban nagyon sok!

Bár attól is függ, budapesti vagy-e vagy nem, ennél biztosan találsz jobb ajánlatot is.

Pesten (számlával) úgy 2700-3000 Ft közöttire saccolnám most a lehetőségeket.

2015. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

itt (vidék) 3200 ft egy óra. Igaz, ez számlával, autósiskolán keresztül.

de a 30 óra neked sok, ha van jogsid. Párom 14 év után ült volánhoz, nélhány kört ment rokonnal elkerülőkön, kicsi forgalomban, és most vezet. na nem profi, lehet, nekem jobban fog menni, ha végre meg lesz a jogsim, de azért nyugodtan be mertem kötni mögé a gyereket már néhány nap gyakorlás után is.

2015. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mi sulinkban 3800 egy óra.

Ha nem a sulitól veszem (pótóra) akkor 3000.

2015. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szétnézek még máshol is. Igazából a 3000 ft is már barátságosabb ár lenne, mert sok órát kéne vezetnem.
2015. márc. 18. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 3000 volt óránként.
2015. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!