Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi (Németország) jogosít...

Adam199706 kérdése:

Külföldi (Németország) jogosítvány nélküli vezetés közvetkezményei mik lehetnek?

Figyelt kérdés
Szeretnèm megszerezni a jogosítványt Magyarorszàgon, de Németországban èlek. egy üres parkolóba mentem el egy baràtommal gyakorolni, gondolva semmi gond nem lesz. Már èpp indultunk volna haza amikor jött a rendőr, elmagyàztam a helyzetet de közölte hogy feljelent engem engedèly nelkuli vezetesert, es a baratomat azert mert megengedte hogy vezessem az autójàt. Mire szàmíthatok? Lerakhatom e mèg a jogosítvànyt?

2015. márc. 22. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Dicsérd meg magadat, milyen ügyesek voltatok, nyugodtan szidhatod a rendőrt, milyen szemét volt... nem tudom az ottan törvények milyen büntetés kiszabásával járhatnak, de ha nem, lesznek nagyon elnézőek, abban biztosak lehettek, hogy nem lesz olcsó.


Amit tudok: Itthon a tanfolyamra jelentkezés után azonnal kitöltetnek veled egy kérdőívet, amit aláírsz, és azon vannak arra irányuló kérdések, hogy közút szabálysértés elkövetése miatt állsz-e büntetőeljárás alatt, nem vagy-e vezetéstől eltiltva...

Nyilatkozol, aláírod... normál esetben ennyi, mert a tanulónak nincsenek ügyei... ha vannak, és beismeri, nem kell elkezdeni a tanfolyamot... ha vannak, és nem ismeri be, az elméleti vizsga előtt úgyis kidobja a számítógép, nem engedik vizsgázni, ugrott a befizetett összeg, és még a hamis nyilatkozattétel is ott van.

Most annyit tudsz tenni, hogy megvárod a határozatot, szerencsés esetben nem lesz szó eltiltásról... ha eltiltás is lesz, ciki a helyzet, mert lehet elküldik az adatokat itthonra is.

2015. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szidom a rendőrt, teljesen jogos volt. A helyzet az hogy a kresz vizsgat mar letettem es most mentem volna vezetni de ez így sikerült.
2015. márc. 23. 00:05
 3/3 anonim válasza:
Szia! Megtudhatnám h mennyi lett a büntetés és h mi lett a feljelentésből? Csak mert ugyanígy jártunk...
2015. dec. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!