Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nappal kell lakott területen...

Nappal kell lakott területen kívül zöld mellény?

Figyelt kérdés
Most indulnék bicozni egy kisebb távot lakot területen kívül! Halottam olyat hogy a rendőrök ilyenkor is büntetnek, én persze nem fogom elfogadni! Én úgy tudtam a szabály este és rossz látási viszonyok mellet van megírva! Aki ilyen időben elüt engem annak még jogosítványa sincs! Még mielőtt jönnének hogy majd beleköt valamibe? A biciklimen minden meg van prizma lámpa fékek. Csak nincs nekem világítós mellényem.

2015. ápr. 9. 12:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak volt egy olyan eset hogy nappal egy öregasszony megbüntetek itt a határba aki tolta a biciklit mert nem volt mellénye(Temetőbe ment ami itt van a határba? 300 méterre a várostól)
2015. ápr. 9. 12:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? Leírod a szabályt, majd hogy köpsz rá. Mit akarsz akkor megtudni?

Egyébként nem zöld kell, hanem olyan ruházat, amely javítja a láthatóságot, fényvisszaverő elemeket tartalmaz, hogy rossz látási viszonyok között is észre lehessen venni. 300 méteren is érhet halálos baleset.

2015. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem valóban a rossz láthatóság esetén kell. Viszont legyen annyi eszed, hogy véded magadat és a többieket.


Attól, hogy verőfényes napsütés van, még nem jelenti azt, hogy tökéletesen látható egy kerékpáros az úton. Sokat számít a ruházat és a kerékpár kinézete, színe is, az is, hogy épp honnan süt a nap, stb.


Ha vezetsz autót, akkor tudnod kell milyen ez.

2015. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

itt a szabály:


"(6)348 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel."



Tehát nappal elméletileg nem kell, noh de ha pl szembesüt a nap, az is nevezhető korlátozott látási viszonyoknak.


A lényeg, hogy mondhatjuk, nem kell, de ha van egy kis eszed, akkor felhúzol valami láthatósági ruházatot.

2015. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez megfelel ? :D

[link]

2015. ápr. 9. 12:40
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Nappal is lehetnek rosszak a látási viszonyok, olyankor kell. Én két éve bevágtam a váztáskába s azóta elfér ott. Enni nem kér és ha netán szükség lenne rá, ott van...
2015. ápr. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!