Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cserélném motorom egy autóra....

Cserélném motorom egy autóra. Az autót gyorshajtás miatt forgalomból ideiglenesen kitiltották, közben a műszakija is lejárt. Visszahelyezhető forgalomba?

Figyelt kérdés
Ha egy üzembentartóit csináltatok én és az autó tulajdonosa között akkor visszahelyezhető-e forgalomba? És ha igen akkor a büntetés a régi üzembentartón marad? És ez milyen költségekkel jár? A gépkocsit nem akarom átiratni mert az úgy már nekem nem biznisz.
2013. jan. 29. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Az autót kivonták gyorshajtás miatt? Melyik autó az, KITT?
2013. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor a papírjait bevonták! Jól van az :)
2013. jan. 29. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdés pontosan:

"Az autót gyorshajtás miatti bírság be nem fizetése miatt ideiglenesen kivonták a forgalomból..."


Csak ha valaki nem érti, hogy lehet gyorshajtás miatt kivonni valamit a forgalomból.. Nem amiatt hanem a közig bírság be nem fizetése miatt.


1. lépcső a közig bírság befizetése. Anélkül az új tulaj sem tudná üzembehelyezni.

2013. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És egy új üzembentartó? Elvileg már ha jól tudom akkor súlyadótartozással is át lehet írni egy autót, mert marad a tartozás a régi tulajra.
2013. jan. 29. 13:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Na de gondolom csak üzembe akarja egyszer helyezni... azzal nem sokat ér ha ő az üzembetartó és van egy forgalomból kivont autója. Ha elhárul az akadálya a forgalomba helyezésnek (bírság befizetése, szerintem mindegy, hogy ki fizeti be, az autó tulaja, vagy üzembetartója), akkor forgalomba lehet helyezni.
2013. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem fogják kiadni a papírjait a bünti befizetése nélkül. Az egész onnan indul, hogy a forgalomból kitiltás utáni visszahelyezés 10900 forint + az elmaradás befizetése.


A telj. adó más tészta, az fizeti ki egész évre, akinek január elsején a nevén van a jármű.

2013. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kis változás a fejleményekben :) Az autó papírjai még a tulajdonosánál vannak, mert nem adta le. Még úgy közlekedett az autóval még le nem járt a műszaki vizsga. Ez változtat valamiben?
2013. jan. 29. 20:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerencséje volt hogy nem kapta el a policáj.


Nem változtat semmit - ugyanúgy fogják kérni amit nem fizetett be + a kitiltás díját.

2013. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem sem átíratni, sem üzembentartóit nem lehet a bünti megfizetése nélkül csinálni? Létezik ilyen? Akkor most ki a f...t büntetnek meg a tulajdonost vagy azt a szerencsétlen autót? Vagy azért lenne ilyen , hogy ne tudja eladni és le tudják foglalni tőle a bírság fejében? :)
2013. jan. 29. 22:31
 10/11 bp1985 ***** válasza:
Egy autót nem lehet megbüntetni. A tulajdonosnak kéne befizetnie a kirótt birságot.
2013. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!