Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egy autón keletkezett több...

Ha egy autón keletkezett több gyorshajtás is, és közben kezdeményezték a forgalomból történő kivonását, de a gyorshajtások közbeni üzembentartó már nem üzembentartó, akkor is kivonhatják a forgalomból?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal gyorshajtásért embert büntetnek, nem autót...

Tehát nem vonhatják ki a forgalomból.

De minden megtörténhet.

Én olyan autót vettem, amin a 2-vel ezelőtti tulaj miatt APEH foglalás volt a kocsin, és simán eladta, az előző tulaj átíratta, meg is kapta a törzskönyvet. Majd amikor én megvettem, ez akkor derült ki, tehát úgy rakott foglalást az APEH az autóra, hogy már nem is azé volt, akinek tartozása volt.

Több mint 1 hónap futkosás után sikerült levetetni a jogtalan foglalást.

Szóval ebben az országban bármi megtörténhet...

2013. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyorshajtás pillanatában az autó forgalomban volt, hiszen volt rajta rendszám. Tehát volt neki egy tulajdonosa és üzembentartója. Neki kell kifizetnie a büntetéseket, akkor is, ha közben eladta az autót vagy kivonták a forgalomból.
2013. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, de jött a levél hogy ha nem fi
2013. aug. 15. 00:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval, jött a levél , hogy ha nem lesz fizetve ki lesz vonva a forgalomból...azt tudom h az üzembentartónak kell kifizetni, de ha nem fizet, és most le lett véve ez az üzembentartó, akkor már nem vonhatják ki igaz?
2013. aug. 15. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!