Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha belem jöttek és elhajtott...

Ha belem jöttek és elhajtott mi a teendő? Többi lent!

Figyelt kérdés
Parkoltam az ut szélén, amikor belém tolatott egy autós. Az autós elhajtott nem volt nagy csattanás lehet észre se vette, hogy nekem tolatott. A rendszámát tudom, rendőrt hivtam. Ilyenkor mi a teendő? Mi a következmény? Mivan ha az ő autoján nem làtszik sérülés és letagadja az egészet? Ha pedig bebizonyosodik a biztositoja fizet utolag is?

2015. ápr. 23. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát a rendőr mit mondott? Rendszám alapján betudnak kopogni hozzá otthon és felelősségre vonni az ügyben.


Sérülés biztos, hogy fog rajta látszódni, tehát bizonyíték lesz, az pedig már rajta műlik, hogy biztosítózni akar, hogy emelkedjen a díja, vagy pedig inkább zsebből fizet neked.

2015. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtak nagyon semmit. És ha letagad mindent? Hogy tudom bizonyítani?
2015. ápr. 23. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha látszik a sérülés, akkor úgy tudod bizonyítani. Másképp nyilván nem, de ha a tieden van sérülés, akkor 100%, hogy az övén is lesz.


Mi az, hogy nem mondott semmit a rendőr? Nem is foglalkoznak vele? Pedig rendszám alapján tényleg elmehetnének a lakcímére is és ellenőrizhetnék az autót.


Még meg is érné a rendőrségnek, mert szabhatnának ki büntetést érte. Úgyhogy nem értem.

2015. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkét kocsin kell lennie festéknyomnak, s az azonosítható, ha nagyon kell. Nem csak az, hogy piros, hanem olyan szinten, hogy (hasamra ütök) RAL 9878 színkód, AutoFarben Gustav Bayer Gmbh, 2010., a Volkswagen használt ilyent 2000-től 2003-ig. Na most, ha a te festéked rajta van az ő autóján, az festéke a tieden, akkor az összeérés ténye bizonyított. Akkor már csak azzal tudna jönni, hogy te mentél bele.
2015. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van sérülés az ő autóján. Nekem is volt egy tök hasonló balesetem egyszer, parkolóból kitolatáskor nekikoccantam egy másik autó oldalának. Nála egy apró horpadás az ajtón, nálam a lökhárítón abszolút semmi nyom. Nyilván gyökkettő sebsséggel mentem.
2015. ápr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ArrA nem szabhat ki birsagot amugy a rendőrség, ha ő nem vette észre. Abból indulok ki, hogy én sem nézem körbe mindig az autóm, hoGy van e sérülés rajta. Ha tolatok es megyek utamra nem hallok semmi koppanást nyilvan nem szállok ki megnézni hogy hátha. Ezért gondolom, hogy ő se vette észre.
2015. ápr. 23. 09:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Ennyire alaposan meg szerintem nem fog a rendőrség foglalkozni vele, hogy festéket ellenőrizzen, mivel Gondolom az nem 2 forintos dolog, hogy ilyen alaposan elkezdjek bogaraszni.
2015. ápr. 23. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:

valami nem stimmel a történetben. a rendőrt teljesen felesleges volt kihívni.

A biztosítóhoz kell azonnal beballagni, hogy belédtolatott egy versenyző, de elhajtott...itt a rendszáma csókolom...

a biztosító intézkedik, ne félj.


majd ők megoldják.


Mondjuk nem árt a helyszínen azonnal néhány fotó...

2015. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!