Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegélynél újraélesztés...

Elsősegélynél újraélesztés szájba vagy orrba kell fújni a levegőt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 19:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mi orrba tanultuk. A kezeddel közben tolod fel az állát.
2015. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a bajban lévő ember tüdejébe juthasson a levegő, szinte mindegy, hogy hogyan alkalmazod. Ebben a pillanatban is tudunk szájon és orron át is lélegezni. Valahol olvastam, hogy orron át azért lehet előnyösebb, mert könnyebben rá tudjuk venni magunkat, illetve valamivel kisebb az esélye, hogy a gyomorba jusson a levegő. De ha megfelelően hátra van hajtva a fej, ennek szájon át is kicsi az esélye.
2015. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 jackson666 ***** válasza:
Orr
2015. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Orron át.


Az orrüreg a légutak része. A szájüreg pedig az emésztőrendszeré. Így, mint ilyen, ha a szájba fújjuk a levegőt, nagyobb eséllyel jut a gyomorba.

2015. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Az orr az ajánlott, DE ha valamiért az orrüregben akadályozott a levegőáramlás (pl. törés, vagy csak épp náthás a sérült), akkor a száj is megfelel a célnak.


Ezen kívül a hosszú combú szőke nőket is szájon át szokás lélegeztetni.

2015. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:Dlatinosakat csípem:D
2015. máj. 26. 22:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Resuscitatios Társaság honlapján megtalálható aktuális (2011-től érvényben lévő) BLS-AED protokoll az alábbit írja:


"Az eszköz nélküli lélegeztetésre két alapvető technika ismeretes: a szájból szájba, illetve a szájból orrba történő befúvás. Az ILCOR és az ERC első helyen a szájból szájba lélegeztetést ajánlja, ugyanakkor hatásosnak fogadja el a Magyarországon tradicionálisan jobban elterjedt és szélesebb körben oktatott szájból orrba módszert is. Jelenleg nincs elegendő bizonyíték arra, hogy valamelyik módszer elsőbbségét ajánlhassuk. Bármelyiket is alkalmazza, figyeljen arra, hogy a befúvásra szánt arcnyílást tegye szabaddá, miközben a másikat zárja le a megfelelő módon (az orr befogásával vagy a száj becsukásával).

(...)

Amennyiben úgy találja, hogy képtelen a beteget lélegeztetni, végezze legalább a mellkaskompressziókat, mivel — ahogy arról korábban szó esett — rövid távon a csupán kompresszióval végzett BLS is hatékony lehet."


Részletesen:

[link]

Embertársaink életvédelme érdekében érdemes végigolvasni és felfrissíteni tudásunkat.

2015. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

[link]

A jelenlegi protokol szerint egyikbe sem.

2015. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi protokol szerint egyikbe sem."

Hát, szerintem amit protokollnak lehet hívni, az csak a #7 válaszadó által belinkelt hivatalos állásfoglalás.

2015. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hironix válasza:

Én úgy tanultam, hogy mind két esetbe lehet... De nem mindegy hogy hogy....A az orrodon át akkor hátrább kell hajtani a fejet, és a száját csukva tartva.

És ha jól tudom, nem akarok hülyeséget mondani, de akkor

felfelé néző tekintettel kell( a jelenlegi hullának :/ )

és az orrát be fogva.

2015. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!